Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Azt mondják, ha valaki vidékre...

Azt mondják, ha valaki vidékre költözött egyszer, akkor nagyon nehéz visszamennie Budapestre! Ez valóban így van?

Figyelt kérdés
Tényleg ennyire nehezen vesznek házat vidéken? Most konkrétan egy Pesttől 30km-re lévő nagyon szép kis faluról beszélek.

2013. febr. 11. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha ott nincs megfelelö munkalehetöség, akkor nem akar senki odaköltözni.

Ha olcsón kapsz ott ingatlant, az azt jelenti, hogy nem akar senki sem venni ott - ennek pedig oka van. Ha te odaköltözöl, akkor te sem fogod tudni eladni, amid van.

De ettöl függeltenül vidéken mindig jóval olcsóbb egy ugyanakkora ház, mint Pesten.

2013. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
És mikor Pesten utazol 30 km t a munkahelyedre
2013. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Már minden van falun is.30km nem távolság a mai világban .

Még kisebb városokból is költöznek falvakba .Már a csendért

jó levegőért is megéri.

2013. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igazából mi szeretnénk visszaköltözni Pestre, mert rájöttünk, hogy mégse nekünk való a falusi élet, mert még fiatalok vagyunk! Elhamarkodott döntés volt 2 éve sajnos.

Nem sok jóval kecsegtetnek bennünket a rokonok.. munkát lehet találni, mert van a közelben több kisváros is, pl. Ráckeve, Tököl, Szigethalom, Szigetszentmiklós. Nincs a faluval semmi baj, sőt.. gyönyörű üdülőfalu, tisztaság, mosolygós emberek, jó közbiztonság.. de valahogy nekünk mégse..

2013. febr. 11. 20:27
 5/13 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem hány évesek vagytok? Arra is gondoljatok, hogy ha gyereketek lesz, neki mérföldekkel jobb egy csendes faluban, vidéken felnőni, mint Pesten (én azt láttam eddig, hogy könnyebben kerül rossz társaságba, stb). Mi 30/33 évesek vagyunk a férjemmel, alig várjuk, hogy kiköltözzünk (szintén 30 km-re Pesttől vettünk házat). A szívem összeszorul, amikor sétálni megyek a pár hónapos picurral itt a belvárosban.

A másik, hogy 30 km nem a világ vége. Simán lehet járni dolgozni, be lehet menni színházba, koncertre, hétvégén bármilyen gyerekes programra menni Pestre. :)

2013. febr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem egyedi a ti esetetek sokan esnek ebbe a 'hibába' azt hiszik vidéken minden ingyen van mert a itt a kert meg minden.Lehet állatot tartani stb.Csak mikor kezd nőni a gaz jönnek rá hogy kapálni is kellene az meg ugye egy városinak szokatlan.Tisztelet a kivételnek de sokuknál 2 méteres a gaz a kertben .A másik hiba hogy mondjuk 10 milláért eladnak egy Pesti lakást vidéken 5 ért vesznek egyet a maradék 5 öt 2 év alatt felélik.Majd menekülnének vissza a fővárosba mert elfogyott a pénz.Amit írtam nem kell magatokra venni csak saját környezetemben tapasztaltakat írtam le.És az is igaz hogy nem minden esetben történik így van aki át tud állni a vidéki életre és rendben tartja a portáját és a világ minden kincséért se menne vissza a fővárosba.
2013. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És miért nem tetszik ha megkérdezhetem mi hiányzik?
2013. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én 27, férjem 29, kislányunk 3 éves.

Nem, mi nem az általad említett városi fiatalok vagyunk. :) Rendben tartjuk a kertünket, van veteményesünk is, azt meg ugye kapálni, locsolni kell, ha azt szeretnénk, hogy teremjen is benne valami! :) Vannak tyúkjaink is, igaz, annyira megszerettük őket, hogy nem fogjuk levágni őket!

De legalább tojásunk van! :)

Szóval, igazából a probléma a pénz! Ugyanis, ha bárhová el szeretnénk vinni a gyereket az jóval többe kerül, mintha Pesten megvenném a bérletet, és 0-24-ben utazhatok amennyit akarok! Most cirkuszba készülünk, ami 6.000Ft lesz + 4.000Ft a benyó, és még egy perecet nem vettünk a gyereknek, magunkról már nem is beszélek. Ha megkívánok egy pizzát, nem tudok leugrani a telepen a pizzériába, mert itt csak 15km-re van a legközelebbi étterem, a benyó ott is bejátszik! Persze, ha lenne havi 500 ezres bevételünk, akkor semmi sem lenne probléma, mert bárhová eljutnánk! A szüleimhez is csak havonta tudunk menni, arról nem beszélve, hogy nem kapok munkát a gyerek miatt, mert ha beteg nem tudom kire bízni. Most is 3,5 hete itthon volt, holnap megy bölcsibe. Melyik munkáltató tűri ezt el? Egyik se!

Ha Pesten nézek munkát, és Csepelig bemegyek kocsival, akkor 30.000Ft a benzin, plusz bkv bérlet/jegyek. Ha volánnal megyek, akkor 21.000Ft a bérlet Csepelig, onnan megint a bkv bérlet vagy jegyek. Ha Hévvel megyek akkor 18.000Ft a bérlet a Közvágóhídig, plusz bkv bérlet. Alig marad a fizetésből, cserébe utazhatok napi 2x2,5 órát.

Egyetlen barátnőm van itt, de Ő most szülte meg a 2. babáját, meg egyébként sem lehet hetekig rábízni másra a gyereket. A többiek csak ismerősök. Nincs segítségünk, semmi! Mindkét nagyszülő Pesten, és még dolgoznak.

Ami még nagy probléma, hogy egy olyan házra vettünk fel hitelt, ami félkész. Csak a lenti szintet lehet használni, 1 nagy nappali van, itt vagyunk hárman, de kezdjük kinőni.. a fürdőben semmit sem tudtunk csinálni, régi burkolatok vannak, nem néz ki túl jól! A konyhabútoromat is használtan vettük. Egyébként nagyon szép lenne a ház, ha kész lenne! Sokat költöttünk már rá, de még lehetne vagy 3 milliót, és akkor nem a legjobb minőségű anyagokról beszélek!

Erre fizetjük 30 évig a hitelt, esélyünk nincs befejezni!

Sajnos anno a férjem akarta ezt az egészet, Én meg hülye módon belementem, mert annyira pozitív volt, annyira biztatott, hogy így, meg úgy lesz, befejezzük..stb.

2 év után látom, hogy SOHA! nem fogjuk befejezni!!

Sokat veszekedtünk emiatt, de végre Ő is belátta, hogy ez így nem megy! Ezért szeretnénk visszamenni Budapestre! Egyszerűen nem megy!

2013. febr. 13. 16:59
 9/13 anonim ***** válasza:
Így már értem itt is az a kib@szott hitel a legnagyobb gond.Nem tudom mennyi lehet vagy hogy az egészet abból vettétek e?Sokan úgy próbálnak szabadulni hogy a végtörlesztés összegéért árulják.Bár nem tudom él e ez még.Én "csak" 3 millát vettem fel frankban bővítésre de 180 forintnál már nem bírtam idegekkel el akartam adni .A szüleim nem engedték és tudtak is segíteni .2 Évig fizettem és 180 forintal 3.5 millát kellett visszaadni.Most 240 -nél már a fizetésemből alig maradna.Sajnos jó tanácsot én se tudok adni mert szerintem nincs.
2013. febr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mi már szerencsére forint alapon vettünk fel 5 milliót, 6 millió volt az önrész, 43.000Ft-ot fizetünk.

Nem emiatt adnánk el a házat, hanem, amit leírtam!

2013. febr. 13. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!