Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eddig anyósom diktálta be a...

Eddig anyósom diktálta be a gázóra állásunkat, most nekem kell. Hogy kell pontosan? Mikor kell bejelenteni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Hát kérdezd meg anyósodat!!!!! Én a neten diktálom és a hónap végén van rá 4 vagy 5 napom és amikor engedi a rendszer szépen beírom az óra állást.Nem mindenhol ugyan akkor van a diktálás!
2013. febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha tudnám megkérdezném... Legközelebb olvasd el légyszi a kérdést megint, és arra válaszolj amit kérdeznek. Vagy inkább ne... :)
2013. febr. 12. 10:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad hogy miért nem tudod anyósodat megkérdezni.

pedig ez lenne a helyes megoldás.

Ha ez nem megy akkor hívd fel a gázszolgáltatót és mond el nekik, hogy ezentúl te fogod az gázóra állást bediktálni de fogalmad sincs mit hogyan kell. Nem fognak hülyének nézni, sőt szépen elfogják mondani lépésről lépésre hogy mikor, mit és hogyan intézd.

2013. febr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Először keresd elő a legutolsó számlátokat, az első oldal alján apró betűvel van írva, hogy a legközelebbi diktálás időpontja nálatok: -tól - ig, kb. 5 napot adnak rá.

Mondjuk én a net-en szoktam a GDF-SUEZ honlapján az online lakossági óra-állás bejelentésre menni. Ott kéri az e-mail címet, a ügyfélazonosító számot, mellette egy rajzon mutatja is, hogy az előző havi számlán hol találod meg ezt. Majd kéri az óra-számából az utolsó 4-et, rajzon ezt is mutatja, hogy a számla hátoldalán azt a számot hol találod. Utána a leolvasott óra-állást, és megad egy kb. 6 betűből álló akármit, amit be kell ütnöd a kiskockába. Ha vette az adást, akkor visszaigazol egy könyvelési sor sorszámával, azt fel szoktam jegyezni. Ha valahol valamit elütsz, akkor azt a számot pirossal írja, vagy kiírja azt, hogy az adott ügyfélszámhoz nem az az óra tartozik, stb. stb.

Én így küldöm el a villanyt is. Tök egyszerű, nem egy automatával beszélgetek telefonon, hanem automatával, de írásban és képben!

2013. febr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Első vagyok.

Akkor leírom!! 27.én beírom az eon honlapján az óra állást ami a gázórán van és azon belül az első 4 számjegyet a gázóránkról. Ezt telefonon is meg lehet tenni.

Tessék válaszoltam a kérdésedre!!! Akkor kell bejelenteni amikor a leolvasási időszak van.

Tessék remélem kielégít a kérdésem.

Egyébként meg ne bunkoskodjál ha egy óraállást nem tudsz bediktálni!

2013. febr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, az eon-nak jelented a gáz fogyasztást?

Azt írod, hogy beírod az Eon honlapjára a gázóra állást, és a gázóra számának utolsó 4 számjegyét.... Hogy megy ez nálatok???

2013. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem az utolsó 4 számjegyet írod, hanem az első 4 számjegyet.... szóval teljes káosz....
2013. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez például a miénk:

[link]

Nem kell se telefonszámot,se e-mailt,se semmit megadni nekit,mert teletömnek reklámmal!

Csak a *-gal jelölt a kötelező adat.


Szükséged lesz az előző havi számlára!

Valahol a számládon valamelyik oldalon az apró betűknél keresd meg a következő diktálás időpontját. (Nekünk ez: 02.18~~02.22.)

Amit linkeltem,nézd meg...menj rá az egyeselemekre a kurzorral-sokat segít!

u.i.: ha nemez a Te szolgáltatód,sajna nem tudtam segíteni.

2013. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Én is erről az oldalról beszéltem.

Ezek szerint az e-mail címet és a 4-6 betűből álló általuk megadott krix-krax a villanyszámlánál van. Teljesen mindegy, ez a legegyszerűbb, nincs olyan gondod, hogy telített a telefonvonal, és hiába tartogatod a telefont akár fél óráig is, stb. stb.

Netről felmégy, kikotrod ezt az oldalt, bevésed, amiket kér, elküldöd, és jön a visszaigazoló sorszám, még ott rögtön, 1-2 perc-pillanat múlva.

2013. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!

Dél-Dunántúli régió..az eon a villany és a gáz szolgáltató szóval az eonnak kell diktálnom a gázt is.A mi gázóránknak az első 4 száma kell

2013. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!