Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ért valaki a vegyes tüzelésű...

Ért valaki a vegyes tüzelésű kazánhoz? (A többi lent. )

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a tetején lévő -nem működő- 3/4-es huzatszabályozót kicsavarnám, és a helyére beépítenék függőlegesen a víztérbe, egy elektromos fűtőszálat.

Szerintetek működhet ez így?

(Van éjszakai/vezérelt mérőórám is)

Természetesen csak a keringetőszivattyúval együtt működne.

Minden tanácsot köszönettel veszek.



2013. febr. 12. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
És hogy gondolod, mekkora fűtőbetétet fogsz kapni? 1000-1200W? Ezzel elviszi a rendszeredet? Nem lóg be az ajtó az útjába?
2013. febr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szokratesz ***** válasza:
Léteznek elektromos kazánok, inkább annak nézz utána, ne "mókulj".
2013. febr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zsolt75 ***** válasza:

Egy ilyen fűtőbetét max arra elég, hogy fagymentesítsen....


Gondolom egy átlag családi ház esetében 18-25-30KW egy kazán teljesítménye. Ehhez képest egy 1000-2000 W-os fűtőbetét csak 1/20 ad teljesítményt ad...


Ennek fényében az eredmény nem kétséges...

2013. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A cs.háznak csak egy kis részét használjuk télen.

3 kw-os fűtőpatront lehet olcsón kapni, beépített hőfokszabályozóval.


Még gondolkozom rajta...

2013. febr. 14. 17:25
 5/8 Zsolt75 ***** válasza:
Lehet célszerűbb lenne a szoba radiátorokba tenni egy egy fűtőpatront akkor. Létezik ilyen kivitelben is !
2013. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak aztán nehogy lapradiátor legyen, mert lesz pofára esés. Adjál még faja tippeket!
2013. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.

Sajnos valóban lapradiátorok vannak és ezért gondoltam a kazán elektr. fűtésére.

Sajnos már kiderült, hogy a meglévő 3/4-es nyílás kicsi, mert 6/4-es a szabványos fűtőpatron.

2013. febr. 15. 09:37
 8/8 szokratesz ***** válasza:
Nos ez nem teljesen igaz mert fürdöszobai radiátorokba (törölközőszárítós) lehet csavarni 1/2"-os fűtőpatront. Az is igaz ha jól tudom 1500 w a legnagyobb ezekből. Meg elég húzos is az ára 15-20 ezer. De sztem is kevés lenne fűteni ez.
2013. febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!