Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízteres kandalló vagy Szilárd...

Vízteres kandalló vagy Szilárd tüzelésű kazán?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit válasszak,Beépíthető vízteres kandalló(cserépkályha helyére),vagy Vegyes-tüzelésű kazán?

(spájzba)!!!

Lakás 53nm 2 szoba!Kb 4 radiátor!


2013. jan. 31. 19:20
 1/7 Zsolt75 ***** válasza:

Nekem vízteres kandallóm van 3 szoba , étkező nappali konyha fürdő. 5 radiátor + padlófűtés. Tökéletesen meg vagyok elégedve vele.


Előnye, hogy a lakásba több meleg jut a kandallóból mint a kazánból, mivel az üvegen keresztül is fűt. Hátránya, hogy be kell vinni a tüzelőanyagot és ez ugye egy kis kosszal jár.


Egyéb tekintetben szerintem egyenértékűek.

2013. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kazán a spájzba,a kandalló nagyon sok kosszal van.
2013. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szokratesz ***** válasza:

A kazán nem jár sok kosszal a spájzban?

Egyetértek Zsolttal. Ekkora házhoz egy víztereskandalló bőven elég, és még látványnak sem utolsó.

2013. jan. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zsolt75 ***** válasza:

Azért rettentő sok kosszal nem jár egy kandalló sem !

Nem tudom hol van a spájzotok, de ha a lakáson keresztül kell oda vinni a fát akkor ugye ott is ugyanez a helyzet.

2013. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
jó meleg spájzod lenne...
2013. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zsolt75 ***** válasza:
Igaza van az 5-ösnek... Nem tenne jót az éléskamrának a nagy fűtés.. és gondolom a kamrába nem volt eredetileg kémény tervezve, ha most kell kiépíteni az is költség...
2013. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sok sok dolog fordult meg a fejembe....Kivárom a nyarat addig megtudom mennyi lesz rá a keret!A kandalló látványa mindent visz,bevilágítja esténként a szobát,hangulatos....
2013. febr. 6. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!