Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Épületfeltüntetés. Létezik...

Épületfeltüntetés. Létezik olyan földmérő, , aki emberi áron készít változási vázrajzot földhivatali bejegyzéshez?

Figyelt kérdés
A monori földhivatalban kellene bejegyeztetni egy családi házat. Akit eddig kérdeztem mind 120000 Ft körüli árat mondott, de én ezt sokallom.

2013. febr. 12. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi most csináltattuk, Bács-Kiskunban!

A földhivatalon belül vannak dolgozók, akik mint vállalkozó ugye foglalkoznak földméréssel. Velük kell megcsináltatni, mert ha a földhivatalon keresztül intézed, tényleg nagyon drága. Nekünk így most 21 ezer forint volt, igaz ismerős csinálta, de szerintem 30 ezerbe max. bele kell,hogy férjen!

2013. febr. 13. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zsolt75 ***** válasza:
Nekem 30 ért csinálták. A földhivatal munkatársa kijött (vagy nem, erre nem emlékszem) munkaidő után és másodállásba megcsinálta okosba. A nevére sajnos nem emlékszem a vállalkozó Úrnak, mert elfelejtett számlát adni :-))))
2013. febr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sayrux ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én földmérő vagyok Törökbálinton lakom és a környéken 41,000 Ft-ért készítek egy épületfeltüntetést. Az árban benne van a munkadíj (29.600), földhivatali adatszolgáltatás (4.800), bejegyzési illeték (6.600). Soknak tűnhet a munkadíj, de gondoljatok bele. Kimegyünk a helyszínre bemérjük az épületet egyedül nem megy kell segítség már egy kiadás. Elmegyünk a földhivatalba kivesszük az anyagot elkészítjük a vázrajzot, vissza visszük a földhivatalba. Elvileg 15 munkanapjuk van a záradékolásig, utána elmegyünk a földhivatalba a záradékolt vázrajokért és utána találkozunk veletek, hogy átadjuk. Az látható, hogy sok munka van vele és sok rohangálás. Az még nem is mondtam, hogy a legtöbb földhivatal olyan formátumba kéri amit egyenlőre csak egy program tud és ez nagyon drága (ITR). Érthető a Ti álláspontotok is, de szerintem nincs olyan földmérő aki azért végezte el a fősulit vagy az egyetemet, hogy 5000 Ft-ért gürizzen.

De ha bármilyen kérdésetek van nyugodtan forduljatok hozzám.

Üdv Mindenkinek.

www.folmerem.hu

2013. febr. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én Szlovákiában lakom és tavaly rajzoltattam hozzá a házhoz egy előszobát (5 m2) és egy teraszt az udvarban (24 m2),ezért fizettem 200 Eur-t.
2013. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sayrux ***** válasza:

Szia!


Az édesapám is földmérő az Ő tarifája egy épületfeltüntetésre szintén ilyen árban van, Ő drágán dolgozik. Sajnos Te is kifogtál egy drága földmérőt. Igazából egy épületfeltüntetésnél nem tudunk azért sok kedvezményt adni mert pl egy kicsi toldalékot és egy teraszt kell ábrázolni, mivel az ügyintézés ugyanúgy megvan és méri is mindent meg kell.

Üdv

Halász Zsolt

2013. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sayrux


Küldtem privát üzit a részletekkel. Lesz üzlet, vagy nem?

2013. febr. 17. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!