Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem bírja megérteni a...

Miért nem bírja megérteni a férjem, hogy a pénz nem csak arra való, hogy két kézzel szórjuk?

Figyelt kérdés
Én szeretek spórolni, félretenni, mert azért a jövőre is gondolok, de ő szerinte élveznem kéne jobban egy kicsit a mát. Ő kizárólag csak márkás ruhát hajlandó hordani, és meg is említette, hogy nagyon cikinek találja, hogy én olcsó ruhákat veszek inkább, sőt az a legcikibb, hogy turkálóba is szoktam járni, és hogy ő ilyet még soha életében nem látott a családjában, vagy baráti körében. Most lesz majd a születésnapja, de már előre közölte, hogy ruhaneműt inkább ne vegyek neki, mert ő csak a drága márkásat hordja, én meg biztos valami kínaist vennék. Néha kicsit vicces, de valójában nem az, egyszerűen nem bírja felfogni, hogy nem csak mindig a mára kell gondolni. De ugyanez a helyzet a kajával is. Hetente 20-25 ezer csak kajára megy el. Persze a fele kb. a kukában landol, de ő akkor is meg akar venni mindent. Nem tudom, hogy hathatnék rá, mert tulajdonképpen így nőtt fel. Mindig is megkapott mindent, de ha valami folytán nem lesz ez mindig így, akkor majd a márkás cuccaiból élünk, vagy mi?
2013. febr. 16. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

öööö... ezt az esküvő előtt miért nem beszéltétek meg? nehogy azt mondd, h csak most tűnt fel, mert még a végén rád szakad a plafon! :P


ő sznob, te 2 lábbal jársz a földön. nem illetek össze. ennyi a titok.

mondjuk akinek az élet élvezete a márkás ruhákban merül ki, azzal nem tudnék mit kezdeni.

2013. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
38%
Ha megtehetitek miért ne lehetnének kicsit magasabb igényei? Persze ez nem azt jelenti, h az ablakon kell kidobálni a kaját, de ha valaki csak kínai ruhákat vesz fel annak tényleg olyan a hatása. Egy-két darab beszerzése teljesen más. Igényesen nem lehet csak onnan öltözni ez tény. Próbáljátok megtalálni az arany középutat. A pénzt élvezni is kell ebben igaza van, de három éves gyerek módjára sem lehet gondolkozni.
2013. febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
72%
Nos,mivel látszólag nem hallgat semmiféle szóra,így nem sokat tudsz tenni,az a büdös nagy helyzet. Amúgy azt nem értem,hogy hogy tudsz olyan emberrel lenni,aki bármit is szégyell veled kapcsolatban,vagy ő miért van akkor veled. Jó,nem a legnagyobb probléma,hogy ki hogyan öltözködik,de azért a férjem csak fogadjon már el. És a turkálókban is lehet nagyon fasza kis cuccokat kifogni! Engem is idegesítene ez nagy pénzszórás. Persze,én se vagyok egy zsugori alak,igencsak jó lenne,ha úgy mernék költeni,hogy nem nézem semminek az árát/mennyiségét,de inkább félreteszek és meggondolom,mikor mit és mennyit. Nem tudok okosat mondani,olyan embert választottál,akinek van ez a szépséghibája.
2013. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Minek mentél hozzá? Vagy csak az esküvőtök másnapján ment el egy pláza körútra, addig nem tudtad, hogy ilyen? Miért most akarod őt megváltoztatni? És miért akarod őt egyáltalán megváltoztatni? Ennyi erővel te is változhatnál, mégsem akarsz. Te elvárod tőle, hogy igénytelen legyen, de ő nem várhatja el tőled, hogy igényesebb legyél? Nagyon beleválasztottatok a tutiba, semmi keresnivalótok egymás mellett. Neked egy sóher férj kellene, neki meg egy plázacica. Heti 20-25 ezer kajára amúgy teljesen korrekt, az már mondjuk kevésbé, hogy kidobjátok. Mi is ennyit költünk, de itt el is fogy minden. Minőségi élelmiszereket veszünk csak és változatosan étkezünk, főzünk. Ezt nem lehet heti 5 ezerből kihozni... A ruházkodásról annyit, hogy múltkor egy barátnőmmel bementem egy kínai üzletbe, ahol láttam farmert 5 ezerért, felsőt 4 ezerért, cipőt 7 ezerért, de mind gusztustalan kidolgozású, minőségtelen, csicsás, igazi igénytelen darab volt. Januárban tartottam egy nagyobb bevásárlást, mivel ekkor voltak a nagy leárazások. Ugyanilyen áron vettem márkás ruhákat, amik jó minőségűek (tudom, hisz ezeket a márkákat veszem/hordom évek óta, és még egyet sem kellett azért kidobnom, mert a minősége romlott volna), és leárazáskor vettem már farmert 3500-ért is (16 ezerről volt leárazva). Szóval ha nem tiltakoznál kézzel lábbal a márkás ruha ellen, rájöhetnél, hogy ugyanolyan árban hozzá lehet jutni ezekhez is néha, mint a turkálós/kínais ruhákhoz, és már ránézésre is igényesebb darabok, sokkal jobban lehet öltözködni ezekből. De ezt gondolom hiába magyaráznám, pedig naphosszat tudnám. Hogy mi a megoldás? Válj el, keress egy embert, aki az utolsó forintot is a kispárnába dugja, közben sír, hogy rosszul él, nem jár nyaralni, gusztustalan kajákat eszik, de legalább öreg korára lesz megtakarítása, jupijé!
2013. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kerdesedre megirtad a valaszt is: "mert tulajdonképpen így nőtt fel".


(Egy ismert idezetböl remlik, hogy amit kerdezünk, arra valojaban tudjuk a valaszt, csak nem akarjuk meghallani.:))

2013. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

kizárólag kínaiból öltözni a proliság csimborasszója.

személy szerint inkább a turit és az olyan üzleteket preferálom, ahol vannak igényes, mégis kedvező árú darabok, leárazások.

nekem is fizikai fájdalmat jelentene, ha a párom igénytelen, messziről virító kínai vackokban járna.


a kaját nem szép dolog pazarolni, ha nem tudjátok megenni, akkor inkább adjátok oda egy csövesnek, biztosan hálás lesz. amúgy heti 20-25ből már minden nap lehetne étteremben kajálni, akkor tuti nem a kukában landolna a kaja, talán jobban megbecsülné.

2013. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Gondolom, házasság előtt is ilyen volt a férjed.

Amúgy, Kérdező, mennyit keres a férjed és mennyit te?

2013. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Hagyjuk már ezt a marhaságot, hogy kínaiból igénytelenül lehet felöltözni! Nem a csilivili fosadványt kell megvenni, hanem a szép darabokat!
2013. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ő 350 ezer körül én meg 200
2013. febr. 16. 19:57
 10/11 anonim válasza:

Azért kérdeztem rá, hogy mennyit kerestek, mert általában ezek a dolgok akkor szoktak megtörténni, ha az egyik fél kirívóan többet keres.


Szerintem a férjed egyszerűen így szocializálódott, ezt szokta meg, te pedig pont az ellenkezőjét. Jólétben nevelkedett emberek ritkán tudnak ebből később leadni.

2013. febr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!