Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A főgáz mennyi idő múlva...

A főgáz mennyi idő múlva hajlandó visszautalni a túlfizetést?

Figyelt kérdés

Kinek van tapasztalata a témában? Közel 60 eFt túlfizetést állapítottak meg az elszámolásomnál a Főgáznál jan.30.-án. Azóta nem hajlandóak visszautalni a pénzem. Már írtam az ügyfélszolgálatnak is, ők még "néhány nap" türelmet kértek. Időközben megnéztem a neten az egyenlegem, ami most nullát mutat (eddig jelezte a túlfizetést), az összeg a számlámra változatlanul nem jelent meg.

Olyanok írjanak, akiknek tapasztalata van. Csak nem a túlfizetők fogják kompenzálni a kormány árcsökkentését?



2013. febr. 19. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg 8 napjuk van a vissza-fizetésre/utalásra . Ezt ők maguk írták a "Gázláng"-ban , tudod az a szép nyomott papír amit a számlád mellé szoktak küldeni !
2013. febr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bence_ ***** válasza:

Januárban kaptam egy 0-ás csekket.

Pénzt nem kaptam vissza.

2013. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A számlám mellé már semmit nem mellékelnek, mert neten kapom. Ahhoz képest 19 nap telt el.
2013. febr. 19. 18:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Bence! Amúgy túlfizetésben vagy?
2013. febr. 19. 18:44
 5/8 Bence_ ***** válasza:

Évente egyszer olvassák.

Január másodikán olvasták, januárban egy üres csekk jött. Most februárban meg egy lényegesen kevesebbről szóló csekk mint eddig.

Ebből gondoltam, hogy januárra jóvá írták a túlfizetést.

2013. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én se kaptam még vissza soha pénzt a főgáztól! Amikor túlfizetésem volt, akkor 1-2 hónapig nullás számlákat kaptam.
2013. febr. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Most hívtam a bankomat. Megérkezett a pénz.

(Igaz, hogy közben két reklamáló levelet is írtam az "ugyfelszolgalat@fogaz.hu"-ra.

2013. febr. 20. 07:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem még 2 éve rendszeresen visszaküldették a postással. De úgy tudom tavalytól levonják a következő hónapokból a túlfizetést, valszeg ezért kapsz 0-ás számlákat. Ők természetesen hozzáadnak %-ékokat így csökken a túlfizetésed, ezért 0. Én sem tapasztaltam a rezsicsökkenését, pláne, hogy a fűtőérték csökkent. Így jóval többet kell fűteni.
2013. ápr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!