Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten vannak olyan...

Budapesten vannak olyan garzonok, amelyek csak egy szobából állnak, és a wc, konyha, fürdő kint van a folyosón, és több lakás közösen használja?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 22:19
 1/6 anonim válasza:

Vannak ilyenek.

Azt nem tudom, melyik kerületben de 100% hogy vannak.

2013. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ilyent nem hallottam még.Olyan viszont van még mindig elég sok,főleg a VII,VIII.k-ben,hogy szoba-konyha,a wc közös 4-5 lakásonként.Fürdőről itt nincs szó,de általában a padlásfeljáró részén szokott lenni mosókonyha,na,mondjuk klasszikus értelemben nincs benne más,csak egy nagy lefolyó a padló közepén.Bár,már ezeknek a lakásoknak a legnagyobb részében kialakítottak egy mini fürdő-wc részt,hogy élhetőbb legyen.
2013. febr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyenek, a VIII-ban simán találsz még.
2013. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És hol lehetnek még ilyenek? A XIV. kerület például?
2013. febr. 21. 23:06
 5/6 anonim válasza:

XIV. kerületben a Gyarmat utca-Balázs utca sarkától a Nagy Lajos király útja felé bal oldalt van egy ház, ami elég hosszú az udvar felé. Ott romák laktak.

Balázs utcában laktam régebben, az erkélyről az udvarukra láttam. Ott a WC és a konyha közös volt.

Aztán kipakolták a romákat onnan.

Időközben elmentem a Balázs utcából, hogy mi a helyzet arrafele, azt nem tudom megmondani.

Egyébként a Nagy Lajos király útján (Bosnyák tér-Erzsébet királyné útja között; jobb oldalt) míg lehet látni hasonló felépítésű lakásokat, de hogy ezen helyeken mi a szitu, azt nem tudom.

2013. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyanok sok helyen vannak, hogy a lakás 2 helyiségből áll: konyha és szoba, de ezek közül sokat átalakítottak úgy, hogy a konyhába betettek zuhanyfülkét, és néha vécét is. Az ilyen házakban a közös WC a folyosón van.

A VIII., IX. kerület több részén, pl. Hős utcai lakótelep, Magdolna negyed, akadnak olyan házak, ahol a wc a folyosón van.

Volt régebben a "Dzsumbuj" nevű lakótelep az Illatos útnál, de ezt úgy tudom, már lebontották. Itt a lakások egy szobából álltak, és a wc és a mosókonyha a folyosón volt. Két lakáshoz tartozott egy wc (de a ház kialakításánál fogva más is használhatta). A lakók azonban több lakást úgy újítottak fel, hogy pl. egy mosókonyhát lakássá alakítottak, két lakást egybenyitottak, így ezekben belül lett a wc, egybenyitottak egy mosókonyhát és egy lakást, stb.

Ilyen szerkezetű házak még mindig vannak a 3-as villamos vonalán, a IX. kerületben, és van egy ilyen a X. kerületben a Fertő utcánál is.

2013. febr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!