Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell szakszerűen...

Hogyan kell szakszerűen elzárni a fő-gázcsapot? Felszereltek valami kis szerkenyűt?

Figyelt kérdés

Anno kb fél éve kijött egy szerelő, és megjavította a gázórát, mert szivárgott.

Közben az udvaron a gázvezetékhez felszerelt valami kis szerkenyűt, és azt mondta (én balga nem írtam le, pedig egyszerű volt), hogy ha elzárjuk a csapot, utánna meg kell nyomni kétszer. Vagy kihúzni kétszer........

Este ki kell kapcsolni a gázt,mert kicseréljük a sütőt.

Valaki tudja?


2013. febr. 27. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A bejövő vezetéken van egy golyós szelep.A rajta lévé

foganytyú mutatja is az adott helyzetet.Majd jön a nyomás szabályzó.Ezen is van gomb ,fekete ,piros,kinél milyen van

Ez egy légtelenitő.A gázóra előtt ujabb golyós szelep,elzáró.A lakásban ahonnan a tűzhely bekötése van,

újabb elzáró. Hát ezt az egyet kell elzárni,közvetlen

csere előtt .Igazából csak akkor ha tüzhelyet kiveszi a helyéről,illetve a sűtő csapját is cseréli .

Ezek után én sem értem mit kellene itt kapcsolgatni .

2013. febr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A sütő előtti csapot elég elzárni!
2013. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A gázvezetékből le lesz vágva egy 50cm rész, mert csak így fog beférni a sütő. Ezért nem elég csak elzárni és betenni az új sütőt.
2013. febr. 27. 15:15
 4/5 A kérdező kommentje:
....vagyis nem elég elzárni a gáztűzhelynél lévő csapot, az egészet el kell.
2013. febr. 27. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szerelő aki a cserét elvégzi tudni fog mindent, hiszen ez a munkája!


Egyébként az óránál lévő biztonsági szelepen kell nyomva tartani a gombot amíg a vezeték megtelik.

Valahogy így néz ki:

[link]

Van rajta egy nyíl, hogy merre kell nyomni...

2013. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!