Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Külső nyílászáró cserét...

Külső nyílászáró cserét tervezünk. Mit lehetne kezdeni a régi ablak és ajtószárnyakkal?

Figyelt kérdés
Úgy sajnálom, hogy ki lesznek dobva, mikor tudom, hogy pl. csak az üveg, ami benne van egy vagyonba kerül, amikor egyszer eltört egy szárnynál tizenezer Ft-ba került. Gondolom, hogy a kereteket, tokokat csak darabokban tudják kiszedni, de a szárnyak elvileg sértetlenül leemelhetőek.
2009. szept. 12. 01:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj belőle üvegházat
2009. szept. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha szakszerűen bontják ki a tokok is megmenthetőek. Add oda valakinek aki rászorul, vagy hirdesd meg 1 forintért a vaterán.

Mondjuk egy erkélyajtó nekem is jól jönne... ;-)

2009. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az üvegház remek ötlet, de valahogy itt a hatodikon sehogy sem tudok helyet szorítani neki, bár csak birtokba vehetném a tetőt :D


A meghirdetésre én is gondoltam, lehet, hogy meg is teszem.

A kivitelező vállalta az elszállítását is a "sitt"nek, így lehet, hogy az lesz, hogy ha adott időpontra ideér valaki, akkor viheti, ha nem, ő viszi. Erről jut eszembe, őt is megkérdezem, hátha már valakinek elígérte. Amúgy az erkélyajtók mérete: 2 X 143x250, kétszárnyú dupla ajtó, a két db kétszárnyú ablak 143x160. Meg van egy egyszárnyú erkélyajtó is, aminek most hirtelen nincs itt a mérete nálam, gondolom, olyan 90 cm széles körül van.a magassága meg ugyanúgy 250. No, majd még írok, ha beszéltünk a kivitelezővel! Tök jó lenne, ha kellene valakinek!

2009. szept. 12. 10:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


08:58-as vagyok, Milyen régiek ezek az erkélyajtók?

Ha régi bérházas fajta, akkor érdekelne, mert nekem ilyen nyílászáróim vannak most is, és tervben van egy teraszajtó beépítés...


Ha tudsz küldjél képet!

2009. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk lomtalanításkor ki szokták rakni a lecserélt régebbi fa ablakokat.

Nem kell a kutyának sem. még a guberálók sem viszik el. Mikor jönnek értük a kukások és bevágják a kukásautóba, iszonyatosan nagy recsegés-ropogás szokott lenni, mikor összezúzza őket.

:(

Egyébként nekem a padláson vannak régebbi típusú dupla üvegezett fa ablakaim tokkal együtt, amik építkezésből maradtak meg. Gyakorlatilag újak, mert sosem voltak beépítve. Ha pár ezer ft-ért el tudnám adni őket, már nagyon boldog lennék. Én se szívesen dobnám ki őket.

2009. szept. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajna én is hallottam még tegnap este is... pont lomtalanítás volt nálunk, Pont ezért...

Nem tudom, mennyi idősek ezek az ablakok, de nem újak, már láthattak sok mindent.

Én 15 éve lakom itt, de már akkor is régiek voltak. Szóval kell hozzájuk szakember, hogy begyalulja, beállítsa, hogy jól szuperáljanak, no meg némi festék sem árt majd.

Képeket fogok csinálni, mert lehet, hogy megpróbálok rá pályázni is. Oda is kell mindenképp, ha sikerül, küldök majd képet priviben.

2009. szept. 13. 00:11
 7/8 A kérdező kommentje:

Jó régi a kérdés, elfelejtkeztem kicsit róla... sajnos a tokot szanaszét kellett vágni, hogy ki lehessen szedni, egy része bent is maradt, mert némiképp áthidalóul is szolgált.

Megsirattam őket, de nagyon jó érzés volt, hogy a tavalyi télen már nem fütyült a szél a szobában.

2010. okt. 10. 00:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Örülünk neki! :)

Akkor csak nem lett üvegház... :(

2010. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!