Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hővisszanyerő szellőztető...

Hővisszanyerő szellőztető rendszer vagy külső hungarocell szigetelés?

Figyelt kérdés
Családi házam kb 120nm-es, így a szellőztető rendszer beépítése nem kerülne sokkal többe, mint a külső szigetelés. Melyiket érdemesebb választani?

2013. márc. 5. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem szellőztetőrendszer. És esetleg később szigetelés is.

De a szigetelés szellőzés nélkül tuti nem jó móka, nagyon rossz klímájú házakat tud eredményezni.

2013. márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a szigetelés. Jó vastagon. Ezzel súlyos tízezreket spórolsz a fűtésen, a szellőzéssel meg jó ha 1-2 ezret... (Nekem van mindegyik.)
2013. márc. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mindenképp a szigetelés, mert a hővisszanyerésnek csak akkor van értelme, ha már kis energiával tudsz fűteni és annak is egy részét visszanyered.
2013. márc. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A ház 25 éves, B30-as téglából van, és rajta az akkori elvárásnak megfelelően terranova vakolat. A nyílászárókat tavaly cseréltem tripla üvegezésűekre. Biztos hogy pl. 10-15 cm-es szigetelés olyan sokat segíthetne? Mivel naponta többször szellőztetünk, így szerintem rengeteg meleg levegőt engedünk ki...
2013. márc. 6. 08:03
 5/7 anonim ***** válasza:
A szellőzéssel kevés megy csak ki. Ezért térül meg NAGYON LASSAN csak a hőcserélős szellőzés. Én is B30-ból építettem, és 20cmt tettem rá. Nekem is tripla az üvegezés. Nagyon tágas a ház, 5m belmagasság, 13m2. Max. 3m3 fa megy el egy szezonban. Számolj, a szigetelés NAGYON megéri.
2013. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vajda Blandina ***** válasza:

Nagyon fontos a szigetelés, ha aggodalmak merülnek fel az EPS-sel kapcsolatban, szálas szigetelőanyagot kell alkalmazni. Ez egyébként akusztikai szempontból is jobb.

Ezek után, illetve ezzel párhuzamosan ki lehet alakítani egy korszerű fűtő/légtechnika rendszert. A nyílászárókkal is érdemes foglalkozni. Minden épület más, érdemes szakemberhez fordulni,aki megtervezi az energetikailag leghatékonyabb, ár-érték arányban a legmegfelelőbb szigetelést.

2013. márc. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Soós T válasza:

Először hőszigetelés. DE. A hőszigeteléssel lezárod a házat, ezért a belső rossz levegő kivezetését meg kell oldanod. Ha ezt elhanyagolod, penészesedés indulhat, illetve rossz lesz bent a levegő. A szellőzés hővisszanyeréssel és anélkül is megoldható, kérdés mennyire fontos neked a házad fogyasztása. Ha fontos (hiszen valószínűleg ezért szigeteled), építs hővisszanyerőt is. Egyébként minek szigetelsz, ha az ablakon engeded be a hideget?

A kérdéseddel megegyező kérdés és válasz itt már megszületett:

[link]

2013. ápr. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!