Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van ennyi tűz eset...

Miért van ennyi tűz eset mostanában?

Figyelt kérdés

szinte minden nap olvasok vagy halom a hírekben ,hogy ez és ez a lakás ház égett

mitől?

régen is ennyi tűz volt?



2013. márc. 6. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs pénz karbantartásra!

Gáz helyett több féle, nem olyan biztonságos fűtést használunk.

2013. márc. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta...a karbantartás hiánya,a hozzá nemértő házi megoldások és a figyelmetlenség pl ha valaki kákyhával fűt akkor pl nem pakolja körbe a kályhát olyannal ami meggyulladhat meg úgy semmivel nem kellene stb stb
2013. márc. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel a gáz mostanság nem valami olcsó, így sokan térnek rá a fa, szén tüzelésre. Ezzel nincs is gond csak ugye, az sem olcsó mulatság főleg ha olyan lakásba kötik be a fatüzelésű kazánokat vagy más egyéb fűtőtesteket és ha vizest akarnak tehát központi fűtésest az sem olcsó, plusz a bekötés díja a kémény megépítése vagy átalakítása sem 2 Ft. Nagyon sokan házilag oldják meg nem a legbiztonságosabb módszerekkel, meg ugye sokan elfelejtik a kényesebb helyeket leszigetelni.

Van ahol a karbantartás hiánya okozza a problémát, van ahol annyira rossz állapotban van a kazán hogy egyszerűen szétnyílik kijön a parázs és aztán már ott a baj. Sőt olyat is hallottam már hogy a kémény nem volt megfelelően pucolva, sőt alapból rosszt állapotban volt aztán ugye annyira összegyűlt a füst hogy szétrobbant a kazán, ilyet is hallottam már.

Sokan valóban házilag oldják meg, hogy a fatüzelésű kazánt vegyessé alakítják aztán az nem bírja rendesen és akkor is ott lehet a baj.

2013. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs több csak régen nem volt ennyi a híradókban.

Híradó alapján azt hiszik az emberek hogy gyilkosság is egyre több van, közben fele annyi van mint a 80-as években.

2013. márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bereczk Jénos ***** válasza:

Sokat foglalkoztam a "TÜZELÉSSEL" főleg amikor házat építettem, 1973-ban, amikor az olajkályha volt a 'divat'!!! Volt 'szerencsém' sok kályhát takarítani és beállítani, ahol rájöttem a "FŰTÉS", nem pusztán tüzelés!!!!!

Ma, nagy 'divat' fával 'tüzelni' és félni a kéménytűztől és a robbanástól, vagy a mérgezéstől, ezért a kéményen kiengednek sok energiát, közte kiváló éghető anyagokat, melegítve a kéményt!!! (Ezt sokan, tudományosan mérik!!!)

Ettől aztán, vagy begyullad a korom a kéményben, vagy a távozó CO felrobban, de néha ez már a kazánban is létrejön, akkor összedől a ház egy része, vagy kigyullad a tető!!!! Ilyenkor általában valaki meg is hal!

Tiszta égés kell, amit a kazánban lehet létrehozni!!! Na ez nem megy!!!!!

2023. febr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bereczk Jénos ***** válasza:

Régen is voltak tüzek, pl. egész London leégett, a híre soká ért el máshova, esetleg a kalendáriumban megemlítették!

Miért nem volt régen annyi tűz, pedig a kémény fából volt, a tető nádból vagy zsup-szalmából volt, ami gyorsan leégett, oltani nem lehetett, még a

mai technika mellett sem! Vigyáztak az emberek!!!!!

Kemence, ha begyújtásnál valahol füstölt sárral betapasztották. A tűz középen égett, a meleg felszállt, majd az oldalfalon csurgott le, ahol kihűlt és hidegen távozott, ma is így kéne fűteni, minden meleg a lakásban maradt!!!!!!

2023. febr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!