Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van az hogy kértem...

Miért van az hogy kértem emailban több helyen árajánlatot vízszigetelésre de csak egy helyről kaptam választ?

Figyelt kérdés

2013. márc. 9. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Mert sok helyen csak oda van írva,de nincs aki elolvassa,vagy érdemben választ is adjon .

Ezek a komolytalan vállalkozások.Ha erre sem képesek ,milyen a munkájuk .

2013. márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert az iparosok 90%-a teljesen megbízhatatlan és hülye ahhoz, hogy saját magát menedzselje. Természetesen tisztelet a kivételnek.


Én nem régiben lakásfelújításra kértem volna árajánlatokat. Az első helyre emailt írtam, válasz nem érkezett. A második helyen telefonon beszéltem az illetékessel, megbeszéltük hogy küldök e-mailt és küldi majd az árajánlatot. Azóta is küldi...

A harmadik vállalkozóval telefonon egész hosszan beszéltünk, ő is ígért email-ben egy konkrét ajánlatot, ami természetesen nem érkezett meg.

De ő legalább telefonon már sok mindent el tudott mondani.


Összegezve: Sajnos sok a tróger Budapesten és vidéken egyaránt. Bele sem merek gondolni abba, hogy milyen munkát végezhetnek, ha már a legelején ennyire beleszarnak a dolgokba.


Csak az vicces, hogy egyébként meg megy állandóan a siránkozás, hogy alig tudnak a vállalkozók megélni, kevés a meló stb. Én viszont egyre inkább úgy gondolom, hogy lenne itt munka, csak változtatni kellene a hozzáálláson.

2013. márc. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én véleményem pedig az, hogy helyszíni felmérés nélkül nem lehet rendes ajánlatot adni, bizonyára ezért nem kaptál konkrét ajánlatot senkitől.
2013. márc. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam hogy mindenki sír hogy nincs munka majd kapnak a lehetőségen és kapok egy csomó választ aztán válogathatok a lehetőségekből. De úgy látom dolgozni nem akar senki :(
2013. márc. 10. 10:02
 5/9 anonim ***** válasza:
személyesen telefonon beszéld meg és kérj hejszíni felmérést árajánlatot. egy email személytelen és az árat sem lehet rendesen meghatározni, ha nem látják a pontos munkát, egy szakember másképp látja mint te ha leírsz valamit.vízszigetelésre is több módszer van és kérdés melyik lesz jó az adott helyre.
2013. márc. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Ha látatlanban nem lehet árajánlatot adni, akkor is úgy gondolom, hogy a minimum az lenne, hogy válaszolnak az e-mailre. Akivel pedig telefonon beszélek, akkor miért ígéri hogy majd küldi az ajánlatot? Semmi probléma nem lenne, ha azt mondaná, hogy árajánlatot csak helyszíni felmérés alapján tud adni és beszéljünk meg egy időpontot. De akkor legyen így!

Én egyedül ezt megbízhatatlanságot nem tudom elfogadni!


Egyébként pedig nem hiszem el, hogy a pontos elvégzendő munkák tudatában egy plusz-mínusz 15%-os ajánlatot nem lehet készíteni.

2013. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Iparos vállalkozóként:


Napi 15-20 ajánlatot kellene megírnom, ebből jó ha 1-2 bejön melónak.

Nem vagyok drága, de az embereknek egyre kevesebb a pénze.

4-5 évvel ezelőtti árakkal dolgozunk

Egy komolyabb ajánlat elkészítése több órát is igénybe vesz, és azt ingyen kéri a megrendelő. Amíg ajánlatot készítek, nem tudok pénzt keresni, amiből a melósokat, anyagot, államot kifizessem.


Ezért csinálják egyre többen azt, hogy ajánlat pénzért, ha elfogadod, akkor a munka árából majd levonjuk az ajánlat árát!


Pénz szűke miatt egy egy megrendelő akár 6-8 helyről is kér ajánlatot éss mindíg a legolcsóbb győz, nem nézik a mögötte lévő tartalmaat.

2013. márc. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez a bajom nekem is hogy kijön X összegért felmérni de mi van ha nem szimpi vagy mégsem megfelelő amit ő ajánl akár megoldásnak akár árban és akkor fizethetek ki többször X összeget amikor még nem is csináltak semmit.
2013. márc. 11. 21:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem mondhatod, hogy nem csinált semmit, hiszen kiment hozzád (kiszállás) felmérte és alójánlatot készít (idő, idő , idő). Persze nem arról beszélek, hoz ezt a konektort vagy csapot kell kicserélni, hanem mondjuk egy komplett ház építés /felújítás már nem mehet hasra ütéssel, mert mindenki olcsóbbat akar, te meg nem akarsz ráfizetni mint vállalkozó.
2013. márc. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!