Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol lehet olyan LED világítóte...

Hol lehet olyan LED világítótesteket kapni, amire hosszú garanciát biztosítanak? Egy 90000. - Ft-ba kerülő LED világítótest 10 évig hibátlanul működik, de ők csak fél év garanciát adnak rá. Létezik ez?

Figyelt kérdés
Az energiatakarékos izzóknál pedig semmiféle garancia nincs náluk, ha nem ég a kibontás után akkor még visszaviheted, azután nem... Kapható legalább energiatakarékos izzó hosszabb garanciával valahol elfogadható áron?

2013. márc. 10. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Van pl Osram, GE izzók.

Amúgy a LED-re felesleges garanciát keresned, annak stabil feszültség/áram kell. Én például 3 talán 4 éve használok ledes lámpákat, 5-10 dolláros áron Kínából rendelve, egytől egyig működnek még mindig. A 90 ezerből még az utcánkat is ki tudnám világítani LED-del. Inkább keresgélj hobbi elektronikai boltokban ilyeneket, ott még értenek is hozzá. :)

2013. márc. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Kika 90 000 ft os led lámpa?

Elég lesz az 9000 ft nak is egyébként felejtsd el hogy magyarországon vásárolsz magyar forgalmazótól led égőt vagy led szallagot .

Rendszerint ugyan azt az ebay es kínai cuccod adják el csak kétszer háromszor annyiért .


És azt is felejtsd el hogy a led világítással majd kiváltod a volframost vagy a fénycsövest .


Nagy átverés az egész mert ugyan igaz hogy egy led lámpa ledjei x lument bocsájtanak ki csak arról te már nem fogsz tudni hogy ez az érték csak 0° on értendő 100% nak , azaz ha pl 130° alatt látod a ledet az már csak 15% os fényerőt jelent a led gyárilag megadott max lumenjéből .


Ellentétben egy fénycsöves égő minden nézőpont azaz szög alatt jó közelítéssel 100% ban azt a lument adja le ami vonatkozik rá főleg hogy úgy van kialakítva hogy tekeredik körbe körbe.


Vagyis a ledek számának a szorzata az egyesével a ledek lumen értékével nem ad valós megvilágítási értéket a szobádban.

Jó esetben a felét adja de inkább a harmadát fényerőben mint amit kiszámolsz vagy ráírnak a forgalmazók .


És akkor még nem beszéltünk a fehérnek nevezett led fényének ótvar szär színminőségéről ami még a legócskább fehér kompakt izzóhoz képest is lilás idegesítő irritáló fehér.


És rossz hírem van ,a nagy drága márkás osram kompaktok is kiégnek két év alatt mert ma már direkt úgy gyártják őket ,igaz van ahol adnak rá 3év garanciát de két év után már úgy se tudod hol vetted és hol a blokk.


Ha értékarányos világítást akarsz ,próbálj megcélozni egy közepesen drága Delux pl nekem az van és eddig jobban bírja mint az osramok és a színe sem olyan irritáló főleg ha hideg fehéret veszel.


Végeredménybe tök mindegy milyen kompaktot veszel mert programozott élettartamuk van ,nem úgy mint egy régi darabnak pl az asztali lámpámban van egy 8éves kompakt és világít de még a cső nyaka sincs megfeketedve ,ellenben a fél éves mentavill nevezetű kínai lámpám amit napi öt percre használok már fekete a nyaka.


Én a led mint világítást nem ajánlom de ha minden áron leddel akarnék létrehozni fényt akkor kínából rendelnék RGB cuccot de olyat amiben a zöld led nem sárga hanem tényleg zöld , az így kikevert színek vagy hőmérsékletek még mindíg jobban valósághűbbek lesznek mint egy ótvar sárgásfehér rózsaszínes lilás hidegfehér led.


Ezt a 10éves garanciát meg ugye nem gondolod komolyan a fogyasztói társadalomban.

2013. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lőrinc vik ***** válasza:

Sok mindenben igazat adok az előttem szólónak, de kis odafigyeléssel meg tudod oldani a LEDes világítást és szerintem érdemes is. Többször sikerrel használtam már itt-ott. Legutóbb egy majd 4 méter belmagasságú lakásban szereltünk a plafonra 5 méter nagy fényerejű LED csíkot, 10.000Ft alatti árból. Ott ugyan a nagy belmagasság miatt ha kell kiegészítőként felkapcsol hozzá egy halogén állólámpát is. Mindenképp a meleg fehér árnyalatot ajánlom, ami kicsit ugyan haloványabb, mint a hideg, de nem olyan műtő-hangulatú.

Beszerzésre én is az eBayt ajánlom, de akár a vatera is megteszi, találsz korrekt eladót ott is.

A garancia miatt ne aggódj, tényleg kicsi az esély, hogy bekrepál.

Egyet tudj a LEDek idővel halványulnak, de ez nem túl jelentős. Viszont az árukat megszolgálják. És nagyon rugalmasan, ötletesen tudod alkalmazni.

2013. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Digital-Sat Kft-t kérdezd meg. Én tőlük vettem Ledeket is.
2014. febr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!