Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben lakók! Ilyen...

Albérletben lakók! Ilyen esetben ki fizet? A tulajdonos vagy a bérlő? Szerelőt kell hívni eldugult lefolyó miatt.

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 09:19
 1/5 tetro ***** válasza:
Azt gondolom, hogy alapból a tulajdonos, de megegyezés kérdése.
2013. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ ki dugitotta el.


Nekünk többször volt már,egy kivétellel a felettünk lekók voltak a hibásak,a tualj rendezte a dolgot.

Egyszer én öntöttem bele maradék kaját,akkor mi fizettük,nem is szóltunk csak utólag,hogy ilyen volt,de megoldottuk.

2013. márc. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Én biztosan megpróbálnám megbeszélni a tulajdonossal, hogy nem a saját hibánkból dugult el, hanem biztosan rég volt tisztítva.

Ha azt mondaná, hogy ez nem igaz, mert fél-1 éven belül volt, akkor a bérlőnek ezt illendő bevállalni, mert valószínűleg Ő volt a hiba okozója.

2013. márc. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerencsés esetben az ilyen költségek vállalása már a bérleti szerződésben rögzítve van.


Egyébként a kisebb költségeket (izzócsere, szagelszívóban betét csere, kisebb karbantartások, stb.) a bérlő szokta fizetni, míg a nagyobbakat (festét, kazán javítás, stb.) a tulajdonos fizeti!

2013. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mióta laktok ott?
2013. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!