Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hányat kell tekerni és milyen...

Hányat kell tekerni és milyen időközönként a mechanikus zsebórán, hogy ne siessen és ne is késsen, amíg újra fel nem húzom?

Figyelt kérdés

4,5 cm az átmérője, ha ez számít.

Nem tudok rájönni. Úgy képzeltem, hogy ha 12-őt húzok rajta, akkor majd 12 óra múlva kell kb. újra felhúzni. Ha túl sokat húzok rajta (mármint 12-nél többet, hogy biztosan kitartson), akkor siet.

Valaki meg tudná mondani, aki szereti az ilyen helyes kis mechanikus dolgokat? :)

(Megkívántam egy tekerős zsebórát, miután megnéztem a Golden Compass című filmet, de nagyon szomorú vagyok, hogy nem tudom használni.)



#mechanikus zsebóra
2013. márc. 12. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az órát megakadásig kell felhúzni attól nem siethet késhet mert kevesebbet van húzva azért van a kompassza!
2013. márc. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!! :)
2013. márc. 12. 00:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Az óra csak beállitást igényel,pontossága nem felhúzástól függ .
2013. márc. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az óra belsejében a spirálrugó hosszabbításával vagy rövidítésével lehet szabályozni a sietést/késést . Ehhez általában egy mutatóval ellátott kis karocska kapcsolódik , azt tudod állítani . A felhúzás csak a rugóerőt szolgáltatja nincs köze a pontatlan idő-jelzéshez . ( Órás szerszámok nélkül ne kezdj el dolgozni , mert sok kárt okozhatsz . )
2013. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!