Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházaknak kötelező-e...

Társasházaknak kötelező-e közös képviselőt választaniuk?

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen törvény írja elő, a képviselőnek meg el kell végezni ehhez egy iskolát, anyum is képviselő.
2013. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Nincs minimális lakásszámhoz kötve? Ez egy háromlakásos sorház, ahol nincs közös helyiség.
2013. márc. 13. 11:04
 3/6 anonim válasza:
Nem kötelező, én meg ezzel dolgozom. Benne van minden a Társasházi Törvényben. 6 lakás felett vagy Intéző Bizottság van vagy közös képviselő. 6 lakás alatt szabadon választott. Az Intéző Bizottság csak tulajdonosokból állhat. A kképv. pedig, ha a házban tulajdonos is egyben, nem kötelező neki a tanfolyam elvégzése (de ettől persze nem árt, ha ért is hozzá, főleg ha nagy, zűrös házról van szó). De a legegyszerűbb és leghatékonyabb megoldás mégis egy jó közös képviselő, akinek megvan a gyakorlata és szakértelme, és a közhiedelemmel ellentétben igen nagy százalékuk jó és becsületes!!!
2013. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Olvatsam a Társasházi törvényt, de nem találtam meg egyértelműen, kötelező-e. Az a gondom, hogy az egyik lakó kitalálta, hogy legyen közös képviselőnk, méghozzá ő, de sajnos nagyon nem bízom benne, tudom, hogy nem az érdekeimet nézné. Ő azt mondta, kötelező a közös képviselő. Ha nem lenne az, annak nagyon örülnék. És akkor mit tehetek, hogy megakadályozzam a közös képviselő kinevezését? Egyedül megvétózhatom? Vagy akkor nem vagyok köteles közös költséget fizetni?
2013. márc. 13. 11:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy kell lennie.
2013. márc. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvény 13. § (3) bekezdése szerint "A legfeljebb hatlakásos társasház közössége dönthet arról, hogy szervezetére és működésére az e törvényben meghatározott rendelkezéseket alkalmazza. Ha a közösség ilyen határozatot nem hoz, e törvénynek a szervezeti-működési szabályzatra, a közgyűlésre, a közös képviselőre, illetőleg az intézőbizottságra és a számvizsgáló bizottságra vonatkozó rendelkezései helyett a Ptk. közös tulajdonra vonatkozó szabályait kell alkalmazni."


Tehát 6 lakás alatt nem kötelező.

2018. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!