Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen házat éri meg építeni?...

Milyen házat éri meg építeni? Könnyűszerkezetű favázast, vagy fémvázast? Azért gondolkodunk ebbe, mert árban ez felelne meg! Valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Fémváz,faváz vagy kész ház?Melyik a nyerő?

2013. márc. 14. 20:07
 1/8 Bálint Istvan52 ***** válasza:

Kedves Kérdező ! A 90-es évek elején 1,5 évet éltem Kanadában, ahol nagyon igyekeztem körbejárni a könnyűszerkezetes építést. Rengeteg házat láttam, voltam

hatalmas kiállításon, valamint dolgoztam ácsként.

Az épületeket 4 szintig engedélyezik fa szerkezettel építeni

valamint az összes családi ház fa. A vasbeton keretes épületeknél is sokszor fa falkitöltést használnak.

Montreálban és igen széles környékén egyetlen téglaépítésű épületet sem láttam, valamint tégla is csak

dísztégla formában van kereskedelemben.

Lehet hazabeszélek, de soha egyetlen kanadainak nevezett

fémszerkezetet sem láttam ! Mit csinálnak a fém hőhídjával,a csavarok fejével,valamint a szeizmikus rezgések csavarlazító hatásával ?

Magyarországon mint ács építettem elég sok könnyűszerkezetes épületet,és igen sok kókler próbálkozott

hasonlóval - látszik az eredmény,szinte megszünt ez az ipar.Egy megfelelő módon és szinten kivitelezett épület

az átverős reklámokkal ellentétben nem olcsóbb mint a

téglaház, viszont gyorsabb,a környezet tiszta marad, sokkal kellemesebb benne lakni, és nem utolsó szempont, hogy utólag is könnyen alakítható !Ha van bármi kérdés

és tudok rá válaszolni szívesen segítek. üdv. bi

2013. márc. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mint előttem is írták, árban nincs sok különbség a hagyományos és könnyűszerkezetes ház között. a faváz is jó, nem szükségszerű a fém. de én a jól szigetelt és belül nagy tömegű ház híve vagyok, mert ez nemcsak a téli hideg, hanem a nyári melegben is jobb, jobb a páraháztartása, klímája. a nyári melegben a tömeg számít, nem annyira a szigetelés.

a ház szerkezete a teljes ár kb 10%-át teszi ki, így nincs sok spórolás. ami ugyanannyi az a burkolatok, víz, gáz.....stb ez a költség jelentős része.

2013. márc. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tényleg miért van az emberekbe belerögződve ez a TÉGLA világ?

Gerendaházak meg ezek a szerkezetek építések 70-90%-át töltik be!

Teszem fel a kérdést MIÉRT VAN EZ BENNÜNK???

2013. márc. 15. 09:56
 4/8 anonim ***** válasza:
mindenhol ami jobban elérhető. nálunk tégla, máshol a gerenda vagy könnyűszerkezetes. vagy egyéb helyi előírásokban is keresendő.
2013. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez igaz!!!

De kicsit ki kellene az embereknek törni ebből a beszürkült világból,és környezetbarát építkezésekbe fogni!

2013. márc. 16. 09:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Talán mert a mi éghajlatunkra a tégla a megfelelő építőanyag. Amúgy nem tudom miért lenne kellemesebb egy könnyűszerkezetes, mint egy tégla?!

Környezetünkben akinek könnyűszerkezetes van, mindenki megbánta, mert szélben recseg az egész.

2013. márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tényleg kb olyan házat szeretnénk építeni,amibe kb 1 szülői háló és max 2 gyerekszoba,nappali konyha+étkező,és fűrdő,wc!

Kb 65-80m2!Téglából is találtam építtetőt akik félkészen már 110+áfa/m2-130-áfa/m2 áron felhúznák,ennyiből jönne ki 1 olcsóbb kulcsrakész könnyűsz. német munkából gyűjtögessük a pénzt.Kb a mi készpénzünk 10-13millió lenneebből kellene gazdálkodni.A épp olvasgatok támogatások után,pl A+ besorolású ingatlanra 1.2szeres szorzóval számolnak,könnyű házak ilyenek,de téglából ennyiért nem lehet összehozni!Mennyi most a szocpol,ha 2 gyereket vállalnánk?

2013. márc. 16. 10:54
 8/8 anonim ***** válasza:

tyűha, ha a kérdező 2013-ban ennyire kiakadt, mit szól a mai árakhoz? :o


Mi lett végül? Én amúgy szeretem a könnyűszerkezetes házakat.

2021. jún. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!