Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Olyan problémám van, hogy a...

Olyan problémám van, hogy a házat ellepték a bolhák. Minden nap takarítok porszívózok. Kétnaponta bolha poorozok. Annyira kínos. Nem tudom kiirtani őket, . Mit lehet tenni? Köszi az ötlteket!

Figyelt kérdés

2013. márc. 19. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindent atmosni 90 fokon, takarokat, pokrocokat, papucsokat, minden regi rongyot kidobni, lomtalanitani, kiuriteni a lakast a felesleges cuccoktól, lehet kapni az állatüzletben bokhairtószert, amit egy mereg es higitani kell, vizzel, majd ágyat jól bepermetezni vele es szönyegeket ha vannak, azoktól is inkabb megválni ha regiek.
2013. márc. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm! Nem olyan egyszerü mint amire gondoltam!
2013. márc. 19. 11:26
 3/12 anonim ***** válasza:

A Tisztiorvosi szolgálathoz (ÁNTSZ)jelezd, kijönnek és segítenek!

Hazavihetted álatokkal, használt / turis ruhával, bútorral stb. Másnál is előfordult már.

2013. márc. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Veszel BioKillt, vagy Neostomosant. Befújsz vele mindent. Ha padlód van, felmosod.Mindezt legalább 3 hétig hetente megismétled.

Háziállattól lettetek bolhásak? Ha igen, természetesen azt is le kell kezelni.

2013. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem ismétlem a többieket csak annyit tennék hozzá, hogy a porszívózásnál és a spray-fújásnál nagyon ügyelj arra, hogy a legeldugottabb helyekre és résekbe, repedésekbe is beférj ugyanis a bolha ivadékok sokáig elvannak a parketta repedéseiben, meg eldugott helyeken és alkalomadtán elő jönnek és tovább szaporodnak. A porszívó porzsákját azonnal ürítsd ki a kukába.

A legrosszabb, hogy egy héten legalább kétszer háromszor jól ki kell takarítani, befújni, felmosni, hogy ami még megmaradt vagy életre kelt az is pusztuljon.


Nekem egy bolhaallergiás cicám van hát majd bele döglöttem, mire teljesen kitakarítottam mert folyton visszaesett mert újra megcsípték.


Sajnos az ember az utcáról a cipőjével is beviheti a lakásba a bolhát, férget.

2013. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy bolha elél egy évig is vér nélkül, es tud lapitani sokaig.

Azert kell permetezni többször, ha van pete, akkor ne élje túl.

Azert nem veszek turis ruhat es nem tartok haziallatot.

Nehez megszabsdulni a bolhatól, vegsö esetben az ÀNTSZ segit

2013. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ma 12:05

legyen szerencséd, hogy máshonnan nem fogsz hazavinni bolhát. Emberről is átmehet másik emberre. Sőt..a szomszéd udvaráról is bekerülhet, ha peches vagy.Nagyon sokan tartanak háziállatot és nincs bolha, sem az állaton, sem a lakásban.Sőt, turiban is vásárolnak emberek és őket sem lepi el a bolha.A szerek pedig általában a kifejlett egyedeket pusztítják el. Azért kell ismételni, hogy a peték kikelése után azonnal elpusztuljanak a kifejlett bolhák. Így nem tudnak újra petét rakni .

2013. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálam semmilyen bolti írtószer nem használt. Nagymamám tanácsára minden kárpitos bútort, szőnyeget puha kefével, ecettel kitisztítottam. Természetesen porszívózás után.

Felmosni is ecetes vízzel mostam fel. Azóta nincs egyetlen bolha sem a lakásban, sem a bútorokban.

2013. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen gond mikor egy szer kétszer beengedtem a kutyát amelyik egyébként kinnt volt.Mint kiderült bolhás volt.Én beszórtam takarítás után mindent bolhaporral az ágyat is és minden rést majd befújtam egy doboz chemotoxot a szobába reggel.Délután szellőztettem és ez használt.Azóta kutya macska nem jöhet be.Hozzá kell tegyem nem vettem észre hogy a kutya ennyire bolhás.
2013. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ma 19:58

Elég szomorú, hogy nem veszed észre a háziállataidon a bolhásságot. Tetszik, nem tetszik, a kinti állatokat is védeni kell a bolha ellen. Ha bolhásak, férgesek. Sőt, sok bolhától vakaródznak és bőrbetegségeik lesznek. A bolhák pedig , ha nem engeded be, akkor is be tudnak jutni a lakásba előbb-utóbb.

2013. márc. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!