Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Élhető-e egy olyan nappali,...

Élhető-e egy olyan nappali, aminek nincs ablaka?

Figyelt kérdés

Lehet-e pótolni a természetes fényt valami más fényforrással úgy, hogy mégse tűnjön úgy mintha mindig este lenne? Milyen lámpáknak van inkább természetes fényhatásuk? Van valakinek olyan ablaktalan szobája, ahol ezt megoldotta, és ha igen, mennyire zavaró?


+1, van beépített elszívó, az elvezeti a cigifüstöt is, vagy mindenképp össze kell nyitnom a nappalit egy ablakos szobával, és úgy szellőztetni?



2013. márc. 19. 13:40
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ez a helyzet azért állt elő, mert a nappalit és a kisebb szobát is hálószobaként használnánk. A konyhából, közlekedőből és a hallból alakítanánk ki a nappalit (olyan amerikai konyha szerűt), de egyiknek sincs ablaka.
2013. márc. 19. 13:43
 2/17 anonim ***** válasza:

van annak a szobának is előnye,amelyiken nincs ablak,

pl : este nyugodtan villanyt gyújthattok,a kutya sem fog belátni hozzátok,))

2013. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én nem tudnék természetes fény nélküli helyiségeb élni. Dolgoztam ilyen helyen és horror volt.

Üvegtégla, vagy tetőablak nem megoldás.

2013. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 aspikami ***** válasza:
80%
Nem igazán tudnám elképzelni. Viszont a fényt betudod vezetni fénycsatornával.(Már ha van rá pénzetek) [link]
2013. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Meglehet csinálni, de nem egyszerű. Ha tehetitek, akkor inkább alkalmazzatok szakembert, aki érti is a dolgát. (Nem sima villanyszerelőre gondolok, hanem pl. belsőépítészre)
2013. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Panellakás, úgyhogy a plafon az marad:)))

Az esetleg megoldás lenne, ha üvegezett ajtókat tennék be? Elég fény jönne a szobából? Vagy fölösleges küzdeni a természetes fénnyel?

Arra is gondoltam, hogy faltól-falig tükröt raknánk 1-2 szabad falra, és akkor a lámpafény is világosabbnak, többnek tűnik, nem? Na meg tágítaná is a teret.

2013. márc. 19. 14:03
 7/17 anonim ***** válasza:

és a ha beszereltetnétek egy görgös tér elválasztót (van hangszigetelt változat is? így a két szoba egymaradna és jutna természetes fény (hosszutávon amugyse egészséges a mesterséges/kevés fény mert depresszióhoz vezet) mégis ha két szobára van szükség akkor a térelválasztó segitségével letudjátok választani. (és összecsukva kb egy kisszekrényni helyet foglalna


[link]


[link]

2013. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

nem tudjátok úgy megoldani,hogy az ablaktalan legyen a háló?ott mégis kevesebbet van az ember

ja,és szerintem nem a természetes fény hiányával lesz baj,hanem azzal,hogy nem látsz ki,nagyon rosz érzés,én is tiszta klausztrofóbiás leszek ilyenkor...

2013. márc. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 TappancsMancs ***** válasza:
Egy méretarányos alaprajzot tudnál mutatni?
2013. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 TappancsMancs ***** válasza:

Én inkább ha biztos nincs más az egészet egybe tenném.

[link]


+ átnézegetném ezeket is

[link]

2013. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!