Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit kell az ingatlan...

Mennyit kell az ingatlan eladását követően fizetni a haszonélvezőnek százalékban?

Figyelt kérdés
Az eladott ingatlan vételárából mennyi pénzt kell kifizetnünk a haszonélvező felé. Vagy ezt hogyan számolják ki, ha nincs közös megegyezés.

2013. márc. 22. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A haszonálvezetet nem lehet az ingatlan eladásával megszűntetni!A haszonélvező csak lemondhat a jogáról.
2013. márc. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez megegyezés tárgya .Ha én vagyok a haszon élvező,és nem számolják oda a markomba a suskát,akkor

nem írom alá a papírt,hogy hozzájárulok az eladáshoz.

De már ez sem bíztos ,hogy így van,kell egyátalán a haszon

élvező beleegyezése.Ha nem kell,akkor elégedjen meg azzal amit kap .

2013. márc. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2.-es! A haszonélvezettel terhelt ingatlant el lehet adni beleegyezés nélkül is csak a haszonélvezet nem szűnik meg!Leírtam a hasznélvezetet nem lehet az eladással elvenni!
2013. márc. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahá,értem,új "gazdám" lenne .
2013. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bence_ ***** válasza:

Nincs előírás!

Amennyiben megállapodtok.

Te szeretnéd eladni vagy venni?

2013. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
El szeretnénk adni és a haszonélvező is bele egyezett csak az anyagiakról nem tudok semmit. Tehát hogy mennyit kell neki adni. De azt mondta, ha van vevő akkor lemond a haszonélvezeti jogról amennyiben pénzt kap. De nem tudom hány százalékot ajánljak vagy mi a bevett szokás ilyenkor.
2013. márc. 22. 13:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor adott hogy egyenlően osszátok el nem?
2013. márc. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Törvényben nincs leírva hogy mennyi a pontos százaléka mert elég gáz hogy én vettem és csak rokoni kedvességből adtam neki haszonélvezetet, most meg a felét csak úgy oda kellene adnom...
2013. márc. 22. 14:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs előírva hogy a fele egyezzetek meg!
2013. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs előírt százalék, meg hasonló..kinek milyen vastag az arcbőre.


Valószínű, hogy nagyon kellett valamiért a haszonélvező amikor vetted, akkor most is tessék neki örülni.

Ha jó tanácsadója van a haszonélvezőnek, akkor levág, mint egy disznót.

Lehet árulni haszonélvezettel terhelten is, csak az baromi rossz üzlet mindenkinek.

2013. márc. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!