Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni varrni? Huszonévesen sikerülhet?

Figyelt kérdés
26 éves kismama vagyok, júliusban születik meg kislányom és nekiálltam a dekoráció készítésének. Nagyon megtetszettek a filc díszek, és nagyon szívesen készítenék később esetleg másoknak is, vagy varrnék kisruhákat, de kézzel ez elég nehéz, meg nem is vagyok olyan ügyes.. Néztem a varrógépeket, mennyire nehéz velük bánni? Vajon meg tudom tanulni?
2013. márc. 24. 14:00
 1/4 fúróferkó ***** válasza:
51%
Egészen biztos lehetsz magadban.Bármit,bárki meg tud tanulni.A kisruhák varrásához a megfelelő gépeket kell beszerezni.
2013. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Varrni nem olyan ördöngős dolog. Legyen önbizalmad és fogj bele! De mielőtt gépet vásárolsz, alaposan nézz utána a neten!
2013. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

A ruhavarrás szakma, amit bármilyen korban meg lehet tanulni. De nem elég hozzá a varrógép és az akarat.

Varrógépet csak szaküzletben érdemes venni. Csak olyant, aminek az alkatrészei fémből vannak, nem műanyagból.

Ha varrni akarsz vele, akkor nem elég a használati utasítást elolvasni, hanem keress egy műszerészt vagy profi varrónőt, aki megtanít a gép kezelésére. Ha szakszerűtlenül használod, tönkre teheted a gépet.

Mielőtt bármit akarsz varrni, meg kell tanulnod egyenesen és ívelten is varrni.

Ha ruhát akarsz varrni, akkor legjobb, ha megveszed Cser Ágnes: Szabás-varrás c. könyvét,

Abból az alapdolgoktól kezdve a bonyolultabb ruhák, kabátok szabását és varrását is megtanulhatod.

Ahhoz, hogy ruhákat is szépen tudj varrni, elég sok gyakorlás kell.

Egy varrónő

2013. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És ha maradnék apró filcdíszeknél, akkor mivel varrjak? Kézzel? Mert nem biztos, hogy be akarok fektetni egy hiper-szuper gépbe...
2013. márc. 24. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!