Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten mennyire különbözőe...

Budapesten mennyire különbözőek a panelok?

Figyelt kérdés
Falvastagság, zajszigetelés, hőszigetelés. Lakást akarunk venni jövőre ha összejön, ezért érdekes a dolog.

2013. márc. 24. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A tipikus panelok azok többnyire egy kaptafára épültek, előregyártott panelokból, így többnyire semmi különbség nincs köztük.

Kivitelezésbeni különbség lehet éppen, de olyan jelentős nem hiszem.

Nyilván az új, panelprogramos épületek már sokkal jobbak és korszerűbbek ilyen szempontból.

Zaj szempontjából pedig nagyjából mindegyik sz*r, de mentségére szóljon, hogy ezt az új társasházakban is ritkán sikerül jól megoldani.

2013. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Jesszus Maris! Ne vegyetek panelt a gatyátok rámegy a rezsire a legtöbb helyen még a fűtést sem úgy szabályozod, ahogy te akarod!

Pláne amilyen minőséget képviselnek!!!!

Az újépítésű lakások sem jobbak.


Építő ipari cégnél dolgoztam igaz irodai vonalon de tudom, hogy a legtöbbje olyan gáz, hogy csak sokadik nekifutás után veszik át az ellenőrök.


Már a főfalaik is olyan vékonyak, mint egy régi ház közfalai! Ráadásul beton az egész, ne is beszélgessünk minőségi hő és zajszigetelésről mert akkor annyiba kerülne, hogy ember nem tudná megvenni ott maradna a befektetők nyakán.


Ha van egy kis eszetek akkor mindenképp régi társasházban vesztek lakást. Rengeteg szépen felújított ház van.


És sok helyen van udvar, meg fény, növények nem mindegyik nedves, sötét, körfolyosós vacak.

Az ilyen lakások rezsije fele akkora, mint egy panelé, ha jól meg van csinálva a lakás akkor a hő és zajszigetelése is messze felülmúlja a panelt. És lényegesen kevesebb lakót és szomszédot kell elviselni.

Vannak nagyon príma parkos környékek, házak, lakások. Én éltem panelban egy ideig inkább lőjenek le de nem mennék vissza soha!!!


A mostani lakásom egy 3 emeletes bérház földszintjén van. Nem körfolyosós csak három oldalról van ház középen egy nagy udvar, napfényes tele virággal nyáron mindig kint ülünk a szomszédokkal az udvaron egy kerti asztalnál:)


A zajok sem jönnek úgy át. Egy tégla háznál egy ajtó-ablak csere egyszerű és nagyon jó hőszigetelést biztosít. A könnyen kezelhető gázkonvektorral meg én irányítom a fűtést!


Szóval azt a panelt erősen gondoljátok még át lehet, hogy most olcsóbban megveszitek de ennek hosszú távon megvan a böjtje rezsi formájában.

2013. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egy 50 nm-es tégla lakás volt az előző albérletünk, a mostani egy 35nm-es panel, a villany meg a víz ugye maradt kb. annyi mint volt, a főtáv nyáron 4 (a téglában is vt 4 a gáz mert a víz innen ment), de télen 16vt a legtöbb (egyszer, a több 12-13), míg a téglában 35-40e ft...

Persze az jobb lakás volt mert csendesebb, de 10 millás lakást nem fogunk tudni venni, örülünk ha egy 7 millásra lesz önerő. 5-8 év alatt fogjuk kifizetni ha minden a terveink szerint alakul, utána a lakás lesz a beugró egy családi házba.

2013. márc. 24. 16:54
 4/13 anonim válasza:
azért panelban van társasházi kedvezmény sokhelyen, illetve most változtatják majd a gáz árát, szóval szerintem kedvezőbb mint egy családi ház.
2013. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Olyan alacsonyan vannak a lakásárak, hogy 7-8 milkáért már veszel egy szimpla bérházi téglalakást. Csak a környezetemben a városligetnél, ami nem egy rossz hely vannak jóval 10 milla alatt másfél szobások.

Csak körbe kell nézni.

Amennyivel olcsóbb a panel azt behozza a rezsije. Nem sok pénzetek marad törleszteni. Erre is gondolni kell. Egy panel nehezebben eladható később még gondot okozhat.

2013. márc. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nézzetek szét az ingatlan.com oldalon.

Egy raklap kertes házat találtok jóval 10 millió alatt Pest kertes külső kerületeiben.

2013. márc. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Reálisan 6-8 M Ft közti sáv az ami elérhető. Ebben az ársávban van alternatívája a panelnek?
2013. márc. 26. 09:07
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Attól függ mikor épült? Van olyan lakótelep ami elmúlt 100 éves és azt mondják 100 évig dolgozik a beton. Ezeken a helyeken elég vékonyak a falak és többsége 10 emeletesek.Amiket újabban építettek: 1985-től ott vigyáztak a hasznos részekre(radiátor nem foglal el helyet a lakásból,hőszigetelt,thermo ablakok vannak,de a falak itt sem sokkal vastagabbak.Általában a hőszigetelést sok helyen utólag végezték el,sok helyen kívül is megfigyelheted. Amire oda kell figyelned a lakásvásárlásoknál:van-e biztosítása a háznak,hányan tartoznak a lakóközösségből,egyéb közüzemi díjak (vannak kerületek ahol iszonyúan magas a vízdíj),a mérőórák mikor lettek hitelesítve,mennyi a rendelkezési díj a távfűtő műveknél (nyáron szedik)? Van egy-két hangos szomszéd akitől egyáltalán nem lehet se aludni se pihenni?
2013. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én laktam panelben(3 kerület),meg városi gangosban,a nyugati környékén,hát soha többet az utóbbit.A konyhában-mellékhelységekben télen meg lehetett fagyni,plusszba fűteni kellett olajradiátorral,villanybolyler csinálta a melegvizet,hát a gatyánk ráment a villanyszámlára...A gázra is a belmagasság miatt.Sötét,nyirkos,penészes,a gangról boldog-boldogtalan belbámult a képembe...Az új építésüek meg semmivel nem tünnek nekem jobbnak a panelnél...Ugyanolyan pici lyukak a lakások,sok nagyon rossz beosztással...És dupla annyi pénzt kérnek érte.Jó ok puccosabb a lift meg a folyosó(kérdés meddig...)

Szóval én inkább panelpárti vagyok-jó helyen persze.

2013. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, egyesek nagyon el vannak tájolva itt.

"100 éves 10 emeletes paneház"... "10 millió alatt családi házat kapsz pesten", ami nem egy düledező cigányputri és hasonlók...


6-8 millióért kapsz egy 50 nm körüli jobb állapotú normális panelt egy pesti viszonylatban átlagos környéken. Szerintem ez a legértelmesebb választás, pedig én sem rajongok a panelekért.

Vagy valahol a világ végén a város határában egy "gyönyörű szép kertes családi házként" hirdetett omladozó romos putrit a paralgfűmező közepén, amibe én még disznókat se tartanék jó szívvel. Esetleg vehettek egy a múlt század elején épült régi bérházban lévő téglát valahol a belvárosi gettóban.


Van tapasztalatom, ezeket mi is végigjártuk, mikor lakást kerestünk.

2013. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!