Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudnám kideríteni hogy...

Hogy tudnám kideríteni hogy mi vágja le a biztosítékot?

Figyelt kérdés

Nem tudom kötni semmihez, hogy pl ha bedugom a hajszárítót akkor vág le.

Hetek óta van hogy egy nap egyszer van hogy többször van hogy egyszer se csap le.

Valamelyik nap lecsapta valami, kimentem felkapcsoltam bejöttem azonnal lecsapott.Kimentem,vissza nyomtam vártam fél percet bejöttem megint lecsapot. Vissza, már direkt az ablakból figyeltem a tv-t 2 percig hogy lecsap-e, nem történt semmi, bejöttem lecsapott.

4.-re már nem vágta le pedig ugyan úgy ment minden.

Hogy lehet kideríteni így hogy mi vágja le?


2013. márc. 30. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden fogyasztót húzzál ki a konektorból,még a világitást

kapcsold le .Aztán egyesével helyezd üzembe.Általában a zárlatos készülék lenyomja .De olyan is van,hogy a hirtelen

áramfelvéltel nyomja le a bíztositékot,mert nem megfelelő értékű.Egyszerűen nem bírja el a terhelést.Én ezt sem zárnám ki.Tv üzem közben bekapcsolhatott a hűtő is ,a hirtelen áram felvétel már sok volt .Okozhatja ezt valamelyik elosztó dobozban a laza kötés is .Még a biztositékhoz bekötött vezeték lazulása is .Ki lehet

figyelni,de jobb lenne ehhez egy szakember,neki nem tart el hetekig.

2013. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ha 10A-os a kismegszakítód, akkor gyorsan összejön a túlterhelés. ha sokára old le, akkor nem zárlat lesz, hanem túlterhelés. vagyis a a kismegszakítón feltüntetett Áram értékét eléri, esetleg kissé meghaladja a terhelésed, így egy idő után leold (mire a bimetál túlmelegszik ). egy zárlatos készüléket gyorsan kiszűrnél, mert az azonnal levágja a kismegszakítót.
2013. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad hogy valami nagyobb fogyasztót is bekapcsoltál volna egyidejűleg más fogyasztóval és akkor kapcsolt volna ki azt nem tartom valószínűnek hogy a túlzott áramfelvétel miatt történik.

Viszont a rejtélyes lekapcsolásokat legtöbbször hibás vezeték/vezetékkötések okozzák esetleg hibás elöregedett kismegszakító.

Ezeket viszont biztonságosan csak szakember tudja ellenőrizni és kimérni ezért ajánlom hogy keress fel egy villanyszerelőt!Ezt minél előbb tedd meg ne halogasd mert a hibás vezeték és vezeték kötés nagyon tűzveszélyes bármikor túlhevülhet ami meggyújtja a környezetét és jobb esetben leég az elektromos rendszer legrosszabb esetben háztűz is bekövetkezhet!

(vill.szer.)

2013. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!