Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagy bolondság lenne egy...

Nagy bolondság lenne egy tanyára költözni?

Figyelt kérdés
Jelenleg városban lakom. Nézegettem tanyákat már vannak tűrhetőek 5-6 Milliótól. Ha eladnám a lakásom, abból közel annyi összejönne tehát meg tudnám szerezni a rá valót. A kérés valódi lényege az, hogy manapság milyen egy tanyán élni? Mik kellenek az ott éléshez? Gondolom valami közlekedőeszköz mindenképp, kerti felszerelések mint kapa fűnyíró, ásó stb, valamilyen ház örző, esetleges állattartáshoz épületek stb. Egy ilyen városi suhancnak gyötrelmes lenne az élet? Nem akarok hatalmas beültetett kertet, több száz disznót tartani, csak egy kisebb konyhakert paradicsom, paprika uborka, meg tyúkok, kacsák amikkel nincs akkora meló. Mindenképp olyat szeretnék venni, ahol van víz, gáz és villany de pl az internetet hogy lehet megoldani? Be lehet vezettetni, vagy célszerűbb mobil netre váltani? Vannak esetleg olyan dolgok, amik sokkal körülményesebbek és most nem említettem?

2013. márc. 30. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A tanya az egy más világ,nem város .Már ugyan az sem a régi

de aki nem jártas ilyen munkákban,az egyedűl ne vágjon bele.

Ott a józan paraszti ésszel kell gondolkodni. A munkát soha nem kehet befejezni,csak abba hagyni .

2013. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"A munkát soha nem kehet befejezni,csak abba hagyni "


Ez a mondatod nagyon tetszik!

Egyébként köszönöm a választ, igazából nem áll tőlem távol a falu, csak sosem éltem még falun. Gyerekkoromban nagyszülőkhöz sokat jártam, segíteni is tehát egy földet fel tudok ásni, vagy paradicsomot felkötni, öntözni stb.

2013. márc. 30. 19:36
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

a munkát sosem lehet befejezni...az biztos...még abbahagyni is nehéz...


én is vágyom a vidéki életre, de mégsem merek belevágni...

a tanyai élet más világ.. az rengeteg leleményt, kitartást, jó fizikumot, és baromi nagy türelmet kíván..


nincs ám csapi víz, nincs ám vezetékes gáz...sem teszko..


viszont...hallani a csendet, a hajnali kakast,és az éhes állatok zajait...nincs ám szundi...


most a közbiztonságról nem ejtenék szót..

2013. márc. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

a legfontosabbat elfelejtettem:


az ott élő emberek érdemlik a legnagyobb tiszteletet..


sok városi születésű fordítva ül a lovon, amikor azt hiszi, ő sz@rja a spanyolviaszt..

2013. márc. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom kedves kérdező, hogy ezekhez az igényekhez nem kell feltétlen tanya. Mi kertes házban lakunk, magunknak megtermeljük a zöldségeket, a barackot, az almát, és van csirkénk is. Tehát ahhoz, amit a kérdés alapján szeretnél, nem kell tanya, csak egy kert. (na persze nem egy 10nm-es). Mi is városban lakunk, de a ház végében, az udvaron kívül még van egy 500nm-es telek. 20*25m. Itt elfér minden, amit termelünk.Viszont egy kertben is mindig van mit csinálni.


Szerintem egyáltalán nem bolondság tanyára költözni, de érdemes elgondolkodni, hogy mi többet nyújt mondjuk egy falusi kertes háznál számodra.

2013. márc. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A 4-es válaszolóval teljes mértékben egyetértek.
2013. márc. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Egy faluban nincs akkora csönd, kifogok egy jólnevelt szomszédot és vége a békének. A tanyán aztán nem háborgat senki. A közbiztonság biztosan nincs a topon, de 2-3 remek házörző mellet senki sem akarna bejönni.
2013. márc. 31. 11:10
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az általad leírt dolgokat azért nem olyan lehetetlen fenntartani. Paradicsom, paprika jó ötlet, ültess még mellé borsót, krumplit, esetleg csemege kukoricát. Meg célszerű fákat is ültetni, szilva, alma, barack, meggy, vagy szőlő is jó, abból csinálhatsz lugast, nyáron jó árnyékot ad. Vagy csak fogja kicsit a szelet az sem árt. Tyúk, kacsa mellé érdemes még nyulat is tartani.
2013. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
1. :Munkahely legyen a közelben ez az alap. Fix fizetés kell. Önfentartás nem létezik , úgy értem hogy munka nélkül is meg élj egy tanyán.2.: Másik hogy bármelyik falu ahol a házhoz nagy telek van teljesen ugyan az mint a tanya. 3.:A tanya mellett az szól hogy olcsóbb mint a kertes ház.
2013. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


a tanyán élők sajnos nem olvassák a kérdésed..ők tudnának mesélni..


csak szólok, hogy álomvilágban élsz..a tanya az kőkemény hely, ott nagyon észnél kell lenni.

..hogy pár kutya elegendő a biztonsághoz? ez jó... ez tetszik...

erről sok tanyasi tudna mesélni.. csak, mint mondtam, nekik kisebb gondjuk is nagyobb, mint ezt olvassák.


szóval... városi vigéc ne próbálkozzon..oda születni kell.


bocsánat, de jót akarok.

2013. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!