Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe bolondság tudatosan...

Enyhe bolondság tudatosan javítható önkontroll szinten?

Figyelt kérdés

Enyhén bolond vagyok néha olyan dolgokon vergődöm amiken nem kellene, és sokszor megzavarodok és nevetek a szúrós szemkontaktustól, vagy ha valaki beszél hozzám és épp nem tudom követni.


A másik, hogy pszichopata módon zaklatom néha az embereket, és képtelen vagyok csendben maradni, apám szerint pl betegesen egoista vagyok.


Tisztában vagyok ezekkel a hibákkal és dolgozom azon, hogy lecsendesítsem magam.


Meg tudok változni így? Vagy ez mélyebbről gyökerezhet?



2012. szept. 23. 19:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Sokszor fölöslegesen vagyok veszélyesen, fenyegetően agresszív. Ezt is direkt csinálom, de bolondság lehet, mert néha fölösleges.
2012. szept. 23. 19:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen ,javítható vagy.
2012. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van amikor egy pörgős személyiségű gyerek olyan családba születik, ahol a szülők ezt nehezen tolerálják. Megkapja hát a bélyeget - egoista. Neked egyszerűen berögzült az, hogy túl kevés figyelmet és elismerést kaptál, a szüleid jobban jutalmazták volna a csendes viselkedést. Az alaptermészetedet nem fogod tudni teljesen megváltoztatni, viszont meg tudod találni azokat a módokat, hogy megkapd a szeretetet és figyelmet amit igényelsz. A megoldás vagy szakember vagy pedig a meditáció. Meditációval helyre rakhatod a bolond viselkedéseket és jóllakathatod saját magad szeretettel, sikerrel és figyelemmel. Ahogy ez a belső világodban helyrejön, úgy változik meg a világ kívül, körülötted.


[link]

2012. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ez egy nagy sz*r én már 1 éve meditálok és súlyos depresszióval küzdök.de nem hozza helyre.akármit csinálok.és nekem ne mondja senki hogy rosszul csinálom.a világ is rosszabb lett körülöttem
2012. szept. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A depressziósnak nem hiszem, hogy meditálni kellene!
2012. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sz*r? Erre azt tudom mondani hogy egy éve edzek de nem nézek úgy ki mint Rubint Réka, ami valahol szerencse is.


Meditáció nagyon sokféle van. Van olyan típusú ami nem használ.A pszichológusok a módszert KIP-nek nevezik, ez a leggyorsabb, ami segíteni tud.


Az üresség meditációt meg sem tudja csinálni egy depressziós, ez igaz. Van viszont az a meditáció, ahol életerővel, energiával töltjük fel azt aki ennek a hiányától szenved.

2012. szept. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben javítható, keres fel pszichiátert/pszichológust. Magadtól nem valószínű, hogy fog sikerülni, mert még ha látsz is helyes példát, nem tudod alkalmazni, nem tudod hogyan kell.
2012. szept. 27. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!