Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rovarok az ablakkeretben?

Rovarok az ablakkeretben?

Figyelt kérdés

A probléma az lenne hogy pár éve folyamatosan rovarok telepednek az ablakszárny és a keret közé főleg téli-kora tavaszi időszakban, és ilyenkor elözönlik a házat is. Totál kiakasztó, és gyakorlatilag minden évben valami más hülyeség szabadul el, volt hogy poloskákkal volt tele, volt hogy kis pöttyös szárnyú legyekkel, idén meg katicákkal van tele a ház, aztán 2 percenként belerepül egy az ember hajába, kajájába, meg ott repkednek mindenhol.

Volt hogy kinyitottam az ablakot, körbefújtam légyirtóval a keretet, ami ott volt elpusztult, de másnapra újra tele volt az ablak velük.


Kb hasonló az élmény mint itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__36167..


Az ablakok amúgy fa ablakok, pár éve lettek lefestve. Találkozott már bárki hasonló problémával? Vagy van erre valami megoldás, vagy valami bevonat amit messze kerülnek a rovarok?


2013. márc. 31. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálu8nk az egyik szobában volt ilyen.

Én egy nyári napon, lebontottam az ablakkeret körül a vakolatot, persze csak úgy hogy ne essen ki az egész, meg ugye az ablak keret alját felbontottam, ami az ablakszárny alatt volt, mert nálunk is ott volt rengeteg rovar, persze az a része elég macerás volt, meg alatta is kibontottam a falat hogy azért lássam is hogy mi van ott. És én ott több helyen láttam hogy lyukak vannak a keret alatt ahol már a fal van, és ott jönnek be azok. Mivel arra pénzem nem nagyon volt hogy új ablakot vegyek meg minden, így azt csináltam hogy rovarirtóval befújtam teljesen azt a részt fél flakon elment rá, hagytam állni benne, majd este megint megcsináltam, utána fóliával ideiglenesen lefedtem hogy azért ne legyen ott mozgolódás. Utána fogtam az egészet és szilikonnal körbe nyomtam hogy azért szigeteljen is, majd ott a tégláknál kitakarítottam, ahol volt ilyen vakolás, azt kicsit lekapartam majd újrahúztam, a rohadó részeket kiszedtem, és újabb falécekkel kipótoltam, amit le is kentem jó alaposan, majd ami volt keret alja az alatti részt, teljesen betömítettem, mert az ilyen üreges rész volt, ezért is költöztek be a "vendégeink" azt teljesen betömtem, purhabbal, mert az szigetelt is, utána fogtam egy új lécet és azt tettem az ablak aljára mert ami volt azt már nem akartam mert abba is költöztek rovarkák, meg peték is voltak benne, mert a szú is a nagy részét már kizabálta. Helyette újat tettem bele, és ha már dolgoztam akkor a külső részét is kihúztam, vakolóval, hogy még jobban szigetelve legyen, igaz hogy nem volt valami szép, de ha már csinálom akkor legyen meg rendesen, utána meg rátettem az új falapot, majd oldalt a réseket kikentem szintén szilikonnal, utána 3 réteg festéket kentem rá.

Ez tavaly volt, most egyenlőre jó a dolog, mert nincsenek rovarkák, bár a többi ablaknál is megfogom ezt csinálni, mert a mi szobánkban is van egy ami már határ eset, és csak időkérdése mikor jönnek a bogarak.

2013. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!