Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel lakás régi radiátor csere?

Panel lakás régi radiátor csere?

Figyelt kérdés
Budapesten szeretném a régi panel lakásban lévő radiátorokat lecserélni. Aki esetleg mostanában cserélte, mennyibe került radiátorral együtt? Köszönöm a választ.
2013. márc. 31. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ a radiátorok típúsától ,nagyságágától.

A munka dijat ez számottevően nem befolyásolja .

2013. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én azt szeretném kérdezni hogy megszüntethető/kiszerelhető a radiátor panellakásba ha én nem akarok radiátort a lakásomba ?esetleg nem tudom fizetni a fűtést?Mondjuk csakegy áthidaló csövetrakni be aradiátor helyére vagy végleg lehegesztenia csőcsonkokat

Kellehhez valami engedély?

2013. júl. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van egy panel és egy nagypolgári lakásom így mint a 2 témában otthon vagyok.


A radiátort cserélheted simán minden gond nélkül.


Van olyan radiátor amin nincs költségmérő van olyan amin van.


Ha nincs költségmérő rajta (csak akkor lehet ha az egész házban megtörtént a fűtés korszerüsítés) akkor hiába szereled le mivel a légköbméter alapján fogják számolni neked. Mert a távhő az alapján számláz a háznak ,hogy mennyit fogyasztott a ház és ezt bontják le a lakásokra a lakások nagysága alapján


Ha van költségmérő akkor az ott mért értéket fogják alapul venni nálad.


Én most kértem árajánlatot 5 radiátor cseréje kompletten 120-150 ezer lenne. Ezt mondta nekem a kötös képviselő mert többen kérnének cserét. Persze függ a radiátorok méretétől és tipusától. Én a sima egyszerű legolcsóbb lapradiátort, magyar gyártmányt vettem alapul.


A neten egy radiátor cserét átlagosan 9-15 ezerért csinálnak, de ez nem a teljes költség mivel vannak még járulékos költségek is és maga az új készülék.


És a Távhő fele is kell fizetni, hogy légtelenítsák a rendszert.

2013. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem annyira sokba kerül még fűtési alapdijam is(holott télen egyáltalán nem fűtök mert nincs rá pénzem.Alakás nem nagy) hogy képtelen vagyok fizetni.Amugy panelban lakok.Azért szeretném én is megkérdezni tőletek hogy költségmegosztós radiátort le lehet -e szereltetni? Hivhatok hozzá maszek csőszerelőt vagy csak a távfűtőművekszakemberei szerelhetik le ?Mennyibe kerül aleszerelés? 3 radiátorról lenne szó.
2016. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!