Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gravitációs fűtés kialakításán...

Gravitációs fűtés kialakításának kb. mennyi a reális munkadíja?

Figyelt kérdés
6 radiátor, vegyes tüzelésű kazánnal, 80 nm-es házba.
2013. ápr. 4. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

A munkadij azonos lehet a másikéval,de sokkal több az anyagköltség .A csöveknek vastagabbnak kell lenni .

A padlástérben nyitott tágulási tartályt kell elhelyezni,és szigetelni is a téli lefagyás ellen .

A lakás fütése sokkal lassúbb lesz,csak jó meleg vizzel érhető el a fűtés is .A vizet a meleg víz hőfoka mozgatja .Egy 40 fokos víz nagyon lassan ér el a végpontra ,ami a szivattyussal pár perc alatt .

2013. ápr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Bence_ ***** válasza:
Öntöttvas radiátorok lesznek?
2013. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem, dunaferr lemezradiátorok
2013. ápr. 4. 19:38
 4/11 Bence_ ***** válasza:
1/2"-os radiátor bekötéshez gravitáció? Számolt ott valaki tömegáramot?
2013. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Korszerűtlen, felejtsd el. Nem tudod szabályozni a külön-külön helyiségeket rendesen, vagy qrva meleg lesz, vagy qrva hideg.
2013. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak akkor menne gravitációsan, ha nincs áram, egyébként keringető szivattyúval menne. (Egy leágazásba lenne kötve a szivattyú.) Nálunk elég gyakori az áramszünet és nem akarunk akkor sem fűtés nélkül maradni.
2013. ápr. 5. 13:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Vili. De azok a radiátorok akkor sem alkalmasak ehhez a módszerhez, be fog dugulni a melegvíz és nem fog keringeni, hanem felforr.
2013. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, de ismerek néhány lakást, ahol ez a rendszer jól működik. Valaki esetleg tud válaszolni a kérdésemre, ami a munkadíjra vonatkozott?
2013. ápr. 7. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is lemezradiátorok vannak a gravitációs rendszerben. Igaz nem mindenhol, csak a rendszer végén.

Sőt, kapaszkodjatok meg, termoszelepek is vannak a radiátorokon. Igaz nem átlagosak, hanem a Siemensnek van egy kifejezetten nagy áteresztőképességű szelepe gravitációs rendszerhez. (Igaz csak pár ilyen van a rendszerben, hogy nehogy mind lezárjon és megfusson a hőmérséklet.)

Tökéletesen működik. Teljesen elégedett vagyok vele. 40 fok körüli előremenőnél már bőven melegszenek a radiátorok, fél órával a begyújtás után minden radiátor forró. Továbbá nulla áramot fogyaszt, megy áramszünet esetén is és nem forr föl a víz ha fűtés közben megy el az áram.

Csak jól kell méretezni és a kazán lehetőleg minél mélyebben legyen!

2013. ápr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Régi cikk, de megosztom a tapasztalatomat.

Valaki mondta, hogy hu, 40 fokkal -20-ból +20-at csinál, szivattyúval, oké, csak egyet felejtenek el, hogy a gravitációs 61-62 foknál megfordul mondjuk 800 fokos tűztérrel, utána le lehet vinni a tűzhőmérsékletet 600-ra is. (nem mértem hőfokot, csak saccolni tudtam, bocsi) Magyarul egy 2.lagos tényező innentől, hogy hány fokos a víz hőmérséklet.

Mikor tudjátok, egy kereket felpörgettek, utána már elég csak lökdösni impulzusszerűen. Ha tartom a max hőmérséklet, akkor úgy el tudom vinni forráspontig, ezt egyszer sikerül teljesen véletlenül elérnem...

tavaly télen mikor -20 volt, akkor 95 fokig bírtam vinni, max tűztér hőmérséklettel, +25 fokkal.

számoljunk csak: 95-61=34, szobát meg 15-ről fűtöttem fel 25-re (tartósan)

Amit sokan elfelejtenek, hogy megadott ponton kell csökkenteni a csőméretet, lestem is, hogy mért a szoba közepén van a cső csökkentve és mért nem a falnál.

Annyira pontosan ki van számolva az egész rendszer, hogy csukott ajtóval az összes szobába egyforma hőmérséklet van, olyan szinten, hogy 1 fok különbség van a legmelegebb és a leghidegebb helység közt!

Tapasztalati értékeket írtam le, meg, hogy mit tapasztalok, tudom, hogy ennél jobb is van, viszont annyiból tudok emellett a rendszer mellett szólni, ha jól össze van rakva csak tűzifát kér.

2017. okt. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!