Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki hallott már a padláson...

Mézy2 kérdése:

Ki hallott már a padláson vitt központi fűtés csőről? Ami 5-rétegü csőből lenne kivitelezve! S mennyire jó ez?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 13:29
 1/7 Bandi bácsi ***** válasza:
Erről még nem hallottam, de szerintem nincs különösebb akadálya (a légtelenítést a rendszer legmagasabb pontján, tehát a padlástérben kell majd megoldani, ami kissé kényelmetlen lehet) Ismerősömnél egyébként ezzel az 5 rétegű csővel szerelték a fütést, beton külső főfalba (persze a belső oldalról) bevésve. Semmi gond ezzel!
2013. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen okés, és esztétikus. A szobákban csak függőleges csövek lesznek, amelyek könnyen eltakarhatóak, és a por sem tud megállni gy a vízszinteseken. Zseniális!
2013. ápr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos egyáltalán nem zseniális, mert van egy nagy hátránya amire sokan nem gondolnak,

hogy ha esetleg nem használod, akkor elfagyhat!!


Pl. elutazol néhány hétre síelni, akkor is mennie kell a fűtésnek.

2013. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De persze lelenne szigetelve teljesen a cső a padláson! Gondolataim szerint akkor nemszabadna elfagynia!? meg persze ez minden nap használva lenne! S még az lenne a kérdésem hogy a padon lévő elosztóra tennék automata légtelenítőt akkor az úgy működne e tökéletesen?
2013. ápr. 7. 11:45
 5/7 Bandi bácsi ***** válasza:
Padon=padlás? Ha az a legmagasabb pontja a rendszernek, akkor igen, működne (ne felejts ezt se gondosan leszigetelni, mert itt gyakorlatilag 0 az áramlás, ez fog leghamarabb kihűlni/lefagyni!!!)
2013. ápr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A sima padlófűtés is szétfagy, ha kikapcsolják télen teljesen.
2013. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó szakemberrel beszéld át a témát, mert ha jó a hőszigetelése a házadnak és a födémednek is, és kint -20 fok van, akkor a padláson is -20 fok van. Bármilyen jó hőszigetelést is raksz a csőre, szerintem néhány óra alatt lehűlhet -20 fokban fagypont alá!

Szóval ha előfordulhat, hogy a jó hőszigetelés miatt csak két alkalommal kell fűtéssel hőt pótolni, akkor én nem merném a padláson vezetni, mert szerintem 12 órát nem bír ki. Hangsúlyozom: téli mínusz húsz fokról beszélek! Ami például az elmúlt télen nem volt, de azért átlagban néhány nap elő szokott fordulni Magyarországon...

2014. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!