Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne a központi...

Mennyibe kerülne a központi fűtés kiépítése egy 80 m2-es vályog házba?

Figyelt kérdés
Nem rég vásároltunk egy házat, és gáz konvektorokkal (3 db) történt a fűtés, mi kályhát használunk! egymás mellett (folyosóról nyílik) van a 4 helység (3 szoba+konyha) külön a fürdő a folyosó végén! Mennyibe kerülne kb. és szükséges e bejelenteni valahol, hogy fűtésrendszert váltunk. Vidéken lakunk.Előre köszönöm!

2013. jan. 8. 09:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha a központit gázra is rá akarod kötni,akkor minden kép.

Gáz terv,engedélyezés,kéményesek, ezt 1 ember a tervező elintézi. És akkor a rákötést csak regisztrált szerelő végezheti.+ majd a gáz művek átveszi,+ a kémény átvátele hivatalból.

Felénk van viz-gáz fűtés szerelő ,aki 1 lekötést 10000-ft,és van aki 15000-ft. Egy radiátor =1lekötés, Kazánt van aki 1-nek,számolja, de hallotam több nek is. Ha nem kötod gázra akkor nem kell bejelenteni csak a kéményesekhez.

2013. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első tökéletes választ adott kivéve hogy a kutya se jön rá hogy konvektor használatát gázkazánra cseréled.Így nem kell kifizetned egy rakás pénzt tervekre engedélyekre illetékekre és ilyenekre aminek az ég világon semmi értelme a ti esetetekben.A gáz hivatalosan bent van szerintetek ki tartja azt nyilván hogy milyen a fűtésetek? Egy a lényeg az egyik kéményt béleljétek ki alu csővel mert a gáz miatt muszály és erre kössétek a kazánt. Csak egy megbízható központi szerelő kell és kész. Én legalábbis így csináltam , örököltem egy 40m2 es vájogházat amibe 1 db konvektor volt.Majd hivatalos építési engedéllyel hozzáépítettem még 60 m2 -ert.Mikor megkaptam a lakhatási engedélyt arról az egy szem konvektorról vitettem el a ház minden pontjára a gázt.Vagyis csak a csőről mert a konvektor ki lett iktatva.Így nem kellett semmilyen terv engedély átvétel.A kéményt kibéleltettem mert duplát csináltattam vegyes és gáz fűtésre is ezt tényleg át kellett vetetni a kéményseprőkkel.Hát ennyi de ha van kidobni való pénzetek csináljátok ahogy az 1. írta.
2013. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

/2/ Az első vagyok.

Én azért az 50-e ft -ért nem szorakóznék a gáz szolgáltatóval!

egy életen át. Lehet bármi nemű probléma,baleset,ha a hatóság vizsgálódni kezd és talál egy ilyen nemű szabály szegést,ha nem a te hibádból van a probléma akkor is rád húzzák./ez olyan mint az ittas vezetés/ Nem beszélve a bíztosító sem fizet egy forintot sem.És még te fizetheted a mások kárait is! Legalább ne biztass másokat ilyen dolgokra! Azt ne feledd,hogy BÁR MIKOR ellenőrizhet a gáz szolgáltató,nem csak az órát! És ha nem engeded, rögtön hívja a rendőröket,és jönnek is nekik azonnal,Úgy meg fingatnak ,hogy olyant még nem láttál. /de ne is láss/.

2013. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A válaszomba nem VÉLETLEN ÍRTAM HOGY MEGBÍZHATÓ SZERELŐ MINDENKÉPP KELL!!!A többi csak papírmunka és költség.
2013. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Persze ,igazad van ,én nem a munkát és az engedélyt kifogásoltam!És a be nem fizetett illetéket.Csak ha véletlen baj van.Lehet anyag hiba,valami elemi csapás is érheti a házat.Baj könnyen lehet.Tisztában vagyok én a dolgokkal,csak már sajnos megtanultam ,hogy ha nincs baj,akkor nincs baj. De ha baj van akkor BAJ van! És kár kockáztatni egy életen át! Ekkora összeg miatt. A szerelőd meg nem egy nagy penge lehet,ha ilyeneket bevállal.Mert éppen sitre is kerülhet.Valaki megégne,vagy mérgezést kapna,ha nálad tartozkodik ,feljelentene téged,mivel nálad történt ,a biróság téged vonna felelőségre,hama hama elmondanád ki csinálta.
2013. jan. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Pesszimista vagy én olyannal csináltattam ezt aki 30 éve ezt csinálta /profi/ nem bíznám egy kóklerre és ő is tisztába van a szabályokkal úgy egyeztünk szóban hogy ő itt sem járt.A munkájából kifojólag hiba nem lesz földrengés esetén pl azt mondom én csináltam.
2013. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a teljes körű válaszokat és eszmecserét, de én, nem tudom pontosan a nevét, de talán vegyestüzelésű (fa szén lim lom) kazánt szeretnék ami a meleg vizet keringeti! Biztosan tudjátok miről beszélek! Nem szeretnék a gáz mellett maradni! Köszönöm még egyszer!
2013. jan. 9. 08:19
 8/19 anonim ***** válasza:
Értem akkor félreértettük.A gázt használd főzésre meg melegvíz előállításra mert olcsóbb mint a palackos.Egyébként egy jó kémény kell.Meg vagy 1.5 milla anyag munkadíj jó kazán.Ennyibe bele kell hogy férjen.Ha sokallod ha nem nem egy olcsó dolog.
2013. jan. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

/1/3/5/. Vagyok. Nagyjából kiszámoltam a központid árát: 4-5db radiátor 100-e. [link] ; Vas cső 1"-al számoltam ez átlag: 500-ft/m durván 100m =50-e [link] ;Szerelési munkadij : max:100-e ; Kazán :max 150-e .neked elég a v-20 as is. [link] ; Kémény: kell 600db kisméretű tömör tégla ,60-ft/db =36-e [link] + cement + mész + homok = 20-e, + köműves munkadíj 2nap =30-e összesen :durván 90-e; Egyéb :Füst cső 5-e , csapok szelepek 10db 20-e, keringető szivattyú: 20-e , kiegyenlítő tartály :5-e? ösz:50-e ; + egyéb nemvárt költség:50-e;

VÉGSŐ ÖSSZEG: 600.000.-FT !!! /ez lehet kevesebb is/

2013. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Bocsi! A kazánt elnéztem .A P-V 25, a jó neked +7,5-e.
2013. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!