Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma ezzel a...

Mi lehet a probléma ezzel a házzal?! SÜRGŐS

Figyelt kérdés

Ezt a házat néztük a neten.. láttuk élőben is de

amit jelöltem.. azok hajszálrepedések, amiről meg fénykép van MIND A NÉGY SARKÁN olyan Ez gáz?


[link]



2013. ápr. 7. 19:12
 1/8 lac1434 ***** válasza:

Nem tudom, hogy miből lehet a ház, Tégla vagy szilikát szerintem, de azokon a helyeken ahol reped nagy valószínűséggel nincsenek kötésbe téve a falazóelemek.

De maximum úgy lehet megnézni, hogy ahol reped leverni a vakolatot és adja magát. De ugye ez sok mindentől repedhet. (földmozgás, süllyedés stb..stb..) De ezt látom legreálisabbnak.

2013. ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ablak fölötti az lehet, hogy a redőnyszekrénytől van, ha rávakoltak; ha fölötte, akkor talán áthidaló gond(?)
2013. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1983-ban épült blokktéglából.
2013. ápr. 7. 21:52
 4/8 anonim ***** válasza:

mivel reped, nem fogják gyorsan megvenni, de érdemes lenne egy statikus véleményét kikérni.

a tető terhelésétől is megindulhat a sarok, ha nincs kötés a tégla közt és a szétnyílást meg kell állítani. vagy a hibák figyelembevételével olcsóbban vegyétek.

2013. ápr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha beton blokk csak úgy vedd meg ha be tudod szigetelni különben nyáron megsültök télen megfagytok.
2013. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ehhez sajnos nem értek " 1983-ban épült B30-as blokktéglából"
2013. ápr. 9. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:
B30-as akkor az pontosan azt jelenti, hogy télen megfagytok, nyáron meg megsűltök benne.
2013. ápr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű ezt így utólag megmondani.

Gyakorlatilag bármi miatt lehet, amikről az előzőekben már írtak, de nagyon valószínű, hogy nem csak azzal lehet a baj, hogy nem rakták megfelelően kötésbe a falazótéglákat, hanem az is előfordulhat, hogy nem volt megfelelő a ház alapozása...., esetleg az idők folyamán még folyamatosan plusz nedvességet is kapott egy egy alaprész, amitől mozgásnak indult, stb...


Az mindenképp egy szerencsés helyzet számotokra, hogy nincs frissen vakolva és szigetelve a ház, mert sajnos ma nagy divat, hogy így igyekeznek eladás előtt eltüntetni egy ház statikai hibáit.


A nyílászárók feletti repedések szerintem is származhatnak abból, hogy a falban redőnytok van beépítve, és ott keletkeztek feszültségek, esetleg nem jól oldották meg a felette lévő áthidalást, illetve a nyílászárók bekötését a falakba.

Azért annak is üzenet értéke van, hogy az ablakok sarkaitól lefelé is vannak repedések.

Szerintem mindez attól keletkezhetett, hogy mozog/mozgott a ház szerkezete (is).


Jó lenne tudni, hogy mióta ilyen és hogy évenként van-e változás... szélesednek-e a repedések, tovább futnak-e az évek múlásával.

Ebből lehetne következtetni arra, hogy már régebben alakult-e így, és azóta beálltak a falak, vagy jelenleg is folyamatos a mozgás.


Érdemes lenne megnézni belülről is a problémás részeket, hogy belülről milyen nyomai vannak a külső homlokzatokon látszó hibáknak.


Én is azt javasolnám, hogy vásárlás előtt mindenképpen kérjétek ki statikus véleményét, mert az azonkívül, hogy feltárja/ismerteti az esetlegesen meglévő falszerkezeti hibákat, javaslatokat is tud tenni az elhárításukra és az elhárítás várható költségvonzatára is.

Azaz könnyebben el tudjátok dönteni, hogy megéri-e nektek így megvenni.

2013. ápr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!