Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szomszéddal parkolási probléma...

Szomszéddal parkolási probléma, Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kertes házban (ikerházban) lakunk, mi hátul vagyunk, ezért nekünk csak egy kocsibeállónk van elméletileg. Az ikerszomszédunk úgy döntött, hogy a teljes utcafront a közös telkünk előtt az övé, csak ő és a vendégei parkolhatnak oda, mi és a hozzánk érkezők nem.

Nekünk 2 kocsink van, a szomszédéknak egy. Mi beállunk szinte mindig a kertünkbe, de csak egymás mögé fér be a 2 autó.

Abban az esetben ha nem akarunk ki és be állni, mert egyikünk mindjárt menne tovább, akkor kint szoktuk hagyni az utcán a kocsit, és beállunk a szomszéd által "birtokolt" utcafrontra.(Ő rakott le oda betonlapokat)

Ma átjött, hogy álljak el onnan, álljak másik ház elé, vagy bárhová, de ne eléjük, mert az az ő és a vendégei helye. Nem álltam el, otthagytam a kocsit. Az előbb kimentem, még mindig csak az én kocsim volt az utcán, sem az övé, sem vendég kocsi nem volt sehol.

Tőlünk elvárják, hogy minden esetben álljunk be a kapunkon, a vendégeink is. Ők viszont soha nem állnak be a saját kertjükbe (igaz, hogy kisebb is a kertjük.)

Ráadásul, annyira kicentizik az uatójukkal a kapubeállónkat direkt, pedig lenne hely bőven, hogy alig tudok ráfordulni a kapura, hogy beállhassak.


Annyira felbosszantott, hogy most úgy érzem, ha kell, ha nem, mindig oda fogok állni az "ő" helyére és nagy ívben tojok rájuk. Nekem azt mondták, hogy álljak messzebb, hát majd én is azt fogom mondani, hogy álljon ő messzebb.

Az utca közterület, az áll meg szerintem aki akar. Nehogy már én alkalmazkodjak a nemlétező vendégeikhez!


Ti hogy viszonyulnátok a helyzethez?



2013. febr. 16. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
ha kicsit lerajzolnád,akkor mi is úgy értenénk,mint ahogy te
2013. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Szólj neki, hogy elhiszed hogy az övé ha mutat valami tulajdoni lapot amin szerepel , de amíg az áll a papíron, hogy közös tulajdon addig bekaphatja. És az utcán ha tábla nem tiltja akkor semmi köze ki áll ott.
2013. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Ablakspriccelőbe rakj kromofákot és mosd le a kocsiját.
2013. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Valahogy úgy kell elképzelni, mint ahogy a képen van egy kocsinyi szélességű kapu, ezen járhatunk be a mi területünkre, a házunk a telek végében van. Ez a kapu szolgál a személy és kocsibejárásra is. Ez a terület el van választva a szomszédtól, akinek a lakása az utcafronton van, tehát a telek elején.

Mivel mi nem látunk rá az utcára, és a lakásunk is a kert végében van, ő azt gondolja, hogy a teljes kerítésfront az övé, kivéve az a kapu ahol bemegyünk. Nem állhatunk meg kint az utcán a kerítés előtt, mert szerinte az már ő területe, ő rakott le burkolatot, stb.

Nekünk összesen az a 2,5-3 m szélességű kapu maradt az utcából, nem több. Oda még egy kocsival sem férünk el, mert már átlógunk az állítólagos területére, amiért rögtön szól, becsönget.

[link]

2013. febr. 16. 19:59
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Akkor kérd meg, hogy mutassa meg azt a tulajdoni lapot, ahol megszerezte az utca tulajdonjogát. Ha nem tud - már pedig nagyon kevesen vannak, akik tudnak -, akkor mondd meg neki, hogy bárhova állhatsz!
2013. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Neki nincs joga kijelölni a területet az utcán! Ja, még egy módon van. Ha az önkormányzattól úgy mond kibéreli a helyet ügyfélparkolónak.
2013. febr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem az övé az utca, ezt ő is tudja meg mi is, ez nem is kérdés. Csak ő azt képzelte, hogy ha valamit kijelent, az úgy lesz, mi pedig bólogatva elfogadjuk.

Eddig csak néha néha álltunk meg kint, de most a mai beszólása arra ösztönöz, hogy minden erőmmel akadályozzam a parkolásában és majd meglátja, hogy milyen szar ha az ember nem állhat a saját háza előtt meg. Pont 2 kocsinyi hely van kényelmesen a házunk előtt, de ezek után beállok középre ha lehet és majd arra hivatkozom, hogy sajnos nem tudok jól parkolni, de majd legközelebb igyekezni fogok, megígérem:) Akkor már neki sem marad hely, nemhogy a vendégeinek.

2013. febr. 16. 20:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utcán nincs olyan, hogy ővé, meg a tiéd, az közterület.


Ha nagyon erőltetni akarja ezt a logikát, akkor is az utcafronton a telekrészek területének arányában jogos az osztás, nem pedig az utcafront alapján...


Amúgy "nyeles telek"-nek hívják, amid van.

2013. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az utca közterület. Ha tábla nem tiltja,a szabályok betartásával ott parkolok le ahol akarok. Ha ilyen rossz indulatú a szomszéd,akkor el kell dönteni igazam legyen

és ott parkolok le ahol akarok,vagy a kocsi láthatja kárát.

Amit bizonyitani nem tudok,hogy ő volt a kár okozója .

2013. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2013. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!