Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Neon csovel, lampavval jobban...

Neon csovel, lampavval jobban latni a szobaban (tanulashoz jobb lenne)?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Más a színhőmérséklet, így kedvezőbb lehet. De van, akit zavar. ha E27-es foglalatú lámpád van, abba is lehet kapni kompakt fénycsövet, ami színhőmérsékletben ugyanolyan. Arra figyelj, hogy 5000K körül legyen a színhő.


Ha egyébként kevés a fény, nem a színhővel van bajod, akkor igen, sokat javít egy rendes megvilágítás.


[link]

2013. ápr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
na nekem pont ez a sargas valmi van....es annyira idegesit hogy nem latok semmit.
2013. ápr. 12. 11:55
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem max 4x 40W egok mennek a lampaba es E14 foglalatu,akkor jobban megerne venni egy kissebb neon csovet es lampaval?


mert ahogy latom eleg dragak a e14 5000K egok.

2013. ápr. 12. 12:10
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Hideg fehérként ugyanazt kapod, de ha jobb lenne e27-es izzó (abból a 20W-s például már elég jó fényt ad, és íróasztalhoz kiváló lenne), és a lámpatest kialakítása lehetővé teszi, akkor az ilyen adapter is megoldás:


[link]

2013. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

fénycső vibrál, kompakt fénycső vibrál, olcsó led vibrál.

drága led jó, és majdnem 6000k a színhője. hidegfehér.olyat vegyél tanulni. vagy fejlámpát.

2013. ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen kompakt fénycsővel találkoztál, de ezek nem vibrálnak. A hagyományos fojtós fénycső vibrál, mivel 50hz-en üzemel. Az elektronikus előtéttel rendelkező kompakt fénycső már nem vibrál. A ledes izzók sem vibrálnak már. Szűrt egyenfeszültséget állít elő a meghajtóáramkörük.
2013. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
neon cso jobb lenne akkor, vagy a 5000k hidegfenyu e14 koretek?
2013. ápr. 17. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:
A kompakt fénycső is fénycső, minimum 5-6000k között legyen, a felett már kékes. Ugyanaz mint a klasszikus egyenes cső.
2013. ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tanuláshoz, olvasáshoz szerintem felejtsd el a kompakt fénycsövet - pláne a "neont" - , használj inkább hagyományos v. halogén izzót, mivel ezek fényének a spektrális eloszlása sokkal jobban közeliti a természetes fényét (amelynek a szinhőmérséklete egyébként 3600K körül van), ráadásul nem is villognak! Ha neregiatakarékos megoldást keresel, a LED-es lámpát ajánlanám, de ezek - mármint a használható, nem gagyi kivitelek - őrült drágák.
2013. ápr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!