Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csőtörösnél jogosan tárhatom...

Csőtörösnél jogosan tárhatom fel a hibát ha az én nevemen van a fő vízóra?

Figyelt kérdés
Adott egy három lakásos társasház, aminek van egy fő vízmérő órája ami az én nevemen van illetve én vagyok az egyik ház tulaja is. Megállapítottuk, hogy valahol a mellékmérők és a fő vízmérő között vízszivárgás van, mert a fő vízmérő csillagkereke lassan mozog. Mindenki kiásta a háza előtt lévő fagycsapot és kiderült, hogy a harmadik lakó fagycsapjánál van a probléma, szó szerint térdig állt a vízben. Hiába mondtuk neki, hogy vízvezeték szerelővel csináltassa meg, nem hallgatott ránk, összekókányolta a fagycsapot és betemette az egészet, mondván, hogy meg van csinálva. Na most ezt nem tudtuk leellenőrízni és a vízóra kereke csak forog továbbra is. Mondtam neki, hogy ássa ki és csináltassa meg szerelővel vagy kiásom én, de erre azt mondta, hogy feljelent ha hozzá merek nyulni a fagycsaphoz és az elfolyt vizet sem hajlandó kifizetni, mondván, hogy az talajvíz volt. Mellesleg dombon vagyunk szóval nincs talajvíz. Mit tehetnék én jogilag egy ilyen ember ellen?

2013. ápr. 17. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
jogosan
2013. ápr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 horex ***** válasza:

Jogosan! :)

Feltételezem, mert igy szokásos, hogy a lakáson kívüli "részek" közös tulajdonban vannak.

Az almérőtöl a lakás tulaja a tulajdonos.

Én simán kiásnám, mert

1/ érdemben nem fog ezzel foglalkozni semmi hatóság

2/ kárelhárítás


Jogilag birósági per, dehát ismert az ilyen eljárás pénz és idő vonzata


Csodálkozom, hogy a többi lakótárs nem orditja le a fejét

Ásd ki, aztán pampogjon nyugodtan a szomszéd

2013. ápr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!