Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen (ha vannak) hátrányai...

Milyen (ha vannak) hátrányai lehetnek az izraeli beruházók által építetett lakóparkoknak?

Figyelt kérdés

Egyik itteni válasznál találtam egy hosszú listát, amiből az derül ki, hogy szinte az összes nagyobb beruházások mögött izraeli cég van. Fórumokon többször írják, hogy izraelitől sose vásárolnának lakást, mi ennek az oka (régebbi posztok irtam privátot nem válaszoltak)? Van mögötte valami racionális érv? Esetleg lakáskeresésnél volt aki pl. OTP beruházással hasonlított össze izraeli beruházást (kialakítás, épület minősége, értékesítés, garanciális javítások, stb.) Tisztában vagyok azzal ezt is ugyanúgy magyar alvállalkozók építik meg, csak akkor miért vannak ennyire ellene?


Bocsánat a sok kérdésért.



2013. ápr. 18. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
az építkezésnél az alvállalkozók azért felelősek, hogy a téglák egymásra kerüljenek. viszont a garancia, a belső kialakításra szánt összeg, a statikai tanulmányok lefizetése, hogy a talaj süjjed, és a ház fél év múlva megreped, vagy felvizesedik, meg az ilyen dolgok ugyebár annak a felelősége, aki kitalálta, hogy oda házat épít, és majd azt eladja. na most egy izraelit nem hiszem, hogy annyira érdekelné, ha egy magyar család háza fél év múlva lakhatatlanná válna, mert fogja magát, visszahúz izraelbe, és le se szarja a magyar jogszabályokat. ha egyszer le tudta fizetni a korrupt bürokratákat, akkor rajta már nem lesz elverve a por. aztán te meg nézel mint tök a dinnyeföldön. vagy hogy aktuálisabb legyen, kenőpénzért még ártérre is kaphatsz építési engedélyt. ezt két féle ember meri bevállalni. az egyik, aki saját maga dönti el, hogy ott akar lakni, a másik, aki nem saját magának építtet házat, és eladja a baleknak, aki azt hiszi, mert cég csinálta, akkor már biztos jó és szabályos minden.
2013. ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dickharta ***** válasza:
a legfőbb hátránya az,hogy a lakások izraelben vannak meghirdetve!! vagy ott is.. és sokan tanulnak már magyarul izraelben! ezek a hátrányai.
2013. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb beruházás ahol lakást vennél (sok lakás), akkor tök mindegy, hogy magyar vagy izraeli a beruházó, ígyisúgyis az adott projektre csinálnak egy kft-t, amely mint beruházó/értékesítő szervezi a munkát. Akkor van talán szerencse, ha nagyobb cég csinálja a kivitelezést (soksok alvállalkozóval), őket még utol lehet érni a garanciális igényekkel. Más kérdés, hogy sikerül érvényesíteni, de általában ezeknél azért valamit el lehet érni.

Én láttam több beruházást (10 évesek kb), azok semmivel nem voltak rosszabbak, mint a más nemzetiségű beruházóval készültek.

2013. ápr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!