Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi fával kell befűteni a...

Mennyi fával kell befűteni a cserépkályhába?

Figyelt kérdés
Még új a kályhánk, ma fűtöttünk be először "rendesen", nem csak szárítás céljából. De gondban vagyok, hogy mennyi fával kell fűteni, mert azt olvastam, hogy amikor az ajtó feletti 2. cserép már nagyon meleg, akkor van maxra felfűtve a kályha. Ugyanakkor azt is írták, hogy 3-5 karvastagságú fát rakjunk rá, ha leégett még egyszer. Na nekünk már az első adag fánál is meleg lett a csempe, úgyhogy nem raktunk rá többet. Így viszont nem túl sok parázs lett, mert a nagyja lepergett a rácson keresztül. Most akkor mi a jó, mennyi fát kéne rárakni? Az, hogy legyen elég parázs, fontos, nem? Bocs, ha nem elég érthető a kérdésem, ettől jobban nem tudom körülírni.
2009. szept. 24. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a 2-3 karvastag jól ég, akkor tegyél rá egy férfiarasz átmérőjű tuskót, s hagyd elégni. Ha már nagyon csökken, újjal pótolhatod, újra s újra, amíg bírjátok a meleget.

ebből ne tegyél egyszerre kettőt! H a csak karvastag van, abból mindig legyen rajta 3-4-5!

2009. szept. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt [link] felteszed a kérdésedet tuti szakszerű választ kapsz.vagy csak átolvasod(de ahhoz minimum egy hónap kell :D )amúgy érthető a kérdés.
2009. szept. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat. De még kérdeznék :)

Első válaszolótól főleg: ha folyamatosan rakok rá (ahogy te írtad amíg bírjuk a meleget), nem fűtöm túl a kályhát? Mert azzal a pár fával fűtve is, elég meleg lett a cserép. (A kályhás aki rakta azt mondta, hogy annyira legyen meleg, hogy még a kezemet rá bírjam tenni. Így is csináltuk, de nem nagyon maradt parázs abból a kevés fából...) Az indexes fórumot szoktam olvasgatni, kérdezni is volt már, hogy kérdeztem. De nagyon sok hozzászólás van...

2009. szept. 25. 07:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Meglepett a kommented . Mi úgy szoktuk , hogy amennyire lehet telerakjuk fával , úgy hogy ha tudom akkor 2 sor fát állogatok bele , felnyúlva a kályha belsejébe . Ezt a nagy kupacot meggyújtom és ha jól ég akkor veszem mindig visszább a levegőt , ha már csak parázs van ( nincs láng ) akkor , le lehet zárni . Ezzel a módszerrel nem tudod a kezedet rátenni a kályhára mert olyan forró , hogy másnap még langyos és a hamuban megbújó parázzsal be lehet újra gyújtani . 10-12 éves a kályhánk , egyszer már át lett rakatva .
2009. szept. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kályhásunk azt mondta, hogy ha nem fűtjük szét a kályhát, akkor 10-15 évig hozzá se kell nyúlni (már a tisztításon kívül). Újrarakni se kell.

Ezért vagyok ilyen óvatos...

2009. szept. 26. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!