Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nem használok kéményt,...

Ha nem használok kéményt, akkor is köteles vagyok fizetni kéményseprő ellenőrzés miatt?

Figyelt kérdés
A lakásban a fűtés gázkonventorral megy a meleg víz pedig villanybojlerrel megy...innentől kezdve nem értem, hogy miért kellene nekem 6000huf-ot fizetni azért, hogy egy használaton kívüli kéményt -amit nem is tudok hol van- ellenőrizzen.
2013. ápr. 20. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze. Ha van de nem használod, attól még köteles vagy fizetni.

Át lehet minősíttetni tartalék kéménynek ha egyáltalán nincs rákötve semmi. De arra is kell évente valamennyit fizetni.

Ha egyáltalán nem akarsz fizetni, le kell bontani.

2013. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Le kell zárni betonsapkával a kémény tetejét! Plusz nyilatkozat, hogy nem használod.
2013. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi praktice a csengőt kapcsoltuk ki, kéményseprőt nem engedjük be. Eddig bevált :)
2013. ápr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk akkor visszajön máskor. Sokat nem vagyunk itthon, így volt már rá példa, hogy karácsonykor az ünnep alatt ütött rajtunk.

De olyan is volt, hogy az utcán csípett el. olyankor mit csinálsz, elfutsz előle és bezárkózol?

Nálunk a szomszéd bontatta vissza a tető síkjáig az egyik kéményt. Gondolom nem hobbiból...

2013. ápr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!