Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben lakom van albérlet...

Albérletben lakom van albérleti szerződésem. De: ez csak fal, mert a tulaj nem jelentett be az apehnél. Kérdésem: Megtudja a tulajdonos, ha én albérleti támogatást kérek az önkormányzattól? Egyébként a lakcimem be van jelentve

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem kérhetsz albérleti támogatást, ha nem vagy bejelentett az apeh-nél. Ezzel nemcsak a főbérlőt hozod kellemetlen helyzetbe (gondolom ez nem nagyon érdekel), hanem magadat is!!

2009. szept. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én fizetek be minden rezsit ugyhogy tudnék igazolást vinni róla.
2009. szept. 25. 10:51
 3/5 anonim ***** válasza:
De ezzel feljelented a főbérlőt az apeh-nél, így már valószínűleg nem lenne mire támogatást kérni, mert úgy kihajítana,hogy a lábad nem érné a földet. Ha mindenképpen támogatás kell, keress másik albérletet.
2009. szept. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy a tulaj azért nem jelentett be az Apehnek,mert nem hivatalosan,jogszerűen vagy nála.Vagyis a tulaj nem adózik utánad!Ha te most támogatást kérsz,és jelzett az apeh felé,hogy hol laksz,és ki a tulaj,nem sokáig fogsz ott lakni..Jól írták előttem...
2009. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még azt tenném az előzőekhez, hogy mondhatod a tulajnak, hogy jelentsen be az APEH-nél (bár nem visszamenőleg), akkor igényelhetsz támogatást, de nem sok értelme van, mert a tulaj jó eséllyel annyival megemeli a bérleti díjat, hogy adó után is u.annyi maradjon neki, így lehet, hogy még te is rosszabbul jársz.
2009. szept. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!