Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ingatlanközvetítőn keresztül...

Ingatlanközvetítőn keresztül lehet alkudni a lakás árából?

Figyelt kérdés
Találtam egy lakást az egik inatlanközvetítő oldalán körübelül sejtem is hogy hol lehet, de nincs róla kép ha regisztrálok, akkor nézhetnék róla képeket de az mivel jár mi van ha felveszem a kapcsolatot a tulajdonossal az ingatlanközvetitő nélkül?mert ugye ő azért rátesz elég sok pénzt vételkor azért nem akarom rajta keresztül megveni
2013. ápr. 22. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani. De elvileg a tulaj ilyenkor csak a közvetítőn keresztül adhatna el. Ha sikerül neki másképp, akkor Ő is és Te is jól jártok.
2013. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan felveheted a kapcsolatot az eladóval.... Mi úgy vettük a házat,hogy az eladó kizárólagossággal kötött szerződést az ingatlanossal (ha ilyen nincs simán kikerülhető az ingatlanos és az eladó is jó mert nincs jutalék) szóval 8,5 millióra volt hirdetve a ház,de 8,3 millióig lehetett alkudni (mindig megvan ilyenkor az az ár is ameddig le lehet vinni) miután már elég régóta hirdették az házat + a tulajnak is gond volt csak, mert örökség és nem éppen a közelbe lakott így ezt kihasználva én közöltem az ingatlanossal,hogy 8 millióért igényt tartok rá és egy fillérrel se vagyok hajlandó többet fizetni.Az beszélt a tulajjal majd másnap felhívott,hogy 8 millió.Amikor az ingatlanosnál előleget fizettük és szerződést kötöttük majd elkezdte belőle a tulaj osztani le a jutalékot kiderült,hogy azért húzza nagyon a száját mert ő a szerződés megkötése szerinti minimum 8,3 millióból fizette a jutalékot.
2013. ápr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jogilag csak akkor tudja az eladó megkerülni a közvetítőt, ha saját maga is meghirdette eladásra valahol a lakást és te azon keresztül jutottál kapcsolatba velük (illetve, ha ezt el tudjátok játszani)
2013. ápr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ingatlanos nem tesz rá a vételárra, hanem eladáskor kapja meg belőle a részét az ELADÓTÓL. Az árat szintén az eladó határozza meg, vevőként ELVILEG neked mindegy, hogy kihagyod-e az ingatlanost vagy nem.

Az se mindegy, hogy az eladónak milyen szerződése van az ingatlanossal. Ha kizárólagos, akkor mindenképpen fog jutalékot fizetni, nincs értelme trükközni. Ha ő is szabadon eladhatja, és úgy nem kell jutalékot fizetnie, akkor lehet, hogy könnyebben enged az árból.

Ha sejted, hogy hol van, nézzél szét a környéken, elég sok eladó ingatlanra kiteszik az ingatlanos hirdetőtábláját, az alapján talán be tudod azonosítani.

2013. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!