Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hőszigetelt Panel/Csúsztatott...

Hőszigetelt Panel/Csúsztatott zsalus lakás nyáron milyen?

Figyelt kérdés
Abban kérném a segítségeteket, hogy panelházak/csúsztatott zsalus házak hőszigetelése után mennyire volt elviselhető a nyári kánikula, változott-e valami nyáron, vagy mindenképpen klíma kell a túléléshez? Egy 1963-ban épült csúsztatott zsalus 4. emeletes Északi tájolású ablakokkal,38 cm vasbeton tartófalakkal rendelkezik a ház.2010-ben továbbá 10 cm EPS hőszigetelés és alap 2 üveges 4-14-4 Low-E hőszigetelt ablakot is kapott (Ug=1 W/m2K ).

2013. ápr. 28. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Valamivel nehezebben fog felmelegedni, de ha tartós a hőség akkor mindegy milyen lakásban laksz klíma nélkül. Mondjuk ez saját eset, É-NY, D-K fekvésű háznál, fa árnyékolás nélkül.
2013. ápr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem majdnem ugyanolyan házban lakunk, csak a miénk 8 emeletes :) pontház?

ki lehet bírni, de azért egy ventillátor jó szolgálatot tesz.

klímánk nincs, nekünk is olyan ÉK-i fekvésűek a szobák, csak reggel korán süt be a nap. fából készült reluxám van, nagyon jól lehet vele árnyékolni, és mivel világos, így talán a sugárzást is visszaveri egy kicsit.

csak a hálóban van új ablak, a nappaliban még a régi, eredeti.


túlélhető klíma nélkül is, de ha van rá pénzed és fontos, h ne legyen meleg a lakás szinte soha, akkor megéri beszereltetni.

2013. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly nyáron egy utólagosan szigetelt panelben laktam, és nekem teljesen elviselhető volt, igaz, én elég jól bírom a meleget. Abban igaza volt a válaszolónak, hogy klíma nélkül nyáron mindenképpen meleg lesz, de amikor átmentem egy ismerősömhöz, aki utólagos szigetelés nélküli panelben lakik, szabályosan folyt rólam a víz. Szóval szerintem a szigetelés nagyon sokat számít, én meg merném venni.
2013. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Királyság lesz a mostani állapothoz képest.
2013. máj. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10.emeleti lakó vagyok,a ház szigetelt teljesen,télen sokat számít,bár szigetelés nélkül is meleg volt,nyáron hááát.Nem sokat számított,de elviselhetőbb 1 fokkal.Bár sokat számít az árnyékolás,meg a lakás fekvése,stb.
2014. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha éjszaka le tud hűlni, ha van egy ventilátor, amivel át tudod kergetni a hűvöset akkor jó.

Oda kell figyelni a szellőztetésre, és az árnyékolásra.

2014. márc. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!