Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 2012. Május. 09. -én ki...

Robert20 kérdése:

2012. Május. 09. -én ki leszünk lakoltatva abból az ingatlanból, ahol most lakunk mert a lakáskezelőszerv szerint "jogszerűtlenül" tartózkodunk itt. Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
A szerződész szerint amíg nagynéném él, adiig vele itt lakhatunk, mert mi gondoztuk, ugyanis levágták a bal lábát, és magatehetetlen volt. azomban sajnállatos módon 2012. December. 09-én meghalt, és akkoriban tehát a halálesetet követő hónapban jött egy papír miszerint az ingatlant el kell hagynunk. Mi ezt nem tettük meg, ugyanis nem volt hová mennünk. Igaz, hogy most sincs. Azomban, ma kaptam egy okmányt, amelyben az állt, hogy a fent említett időpontban utcára raknak bennünket.

2013. máj. 4. 01:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos nem sok minden tudsz tenni ... :/ Világosan le volt irva,hogy addig meddig élhettek ott ,a rokonotok elhunyt ,a törvényt pedig nem tanácsos megkerülni . Ez várható volt ! Rokonok ,ismerősök,barátok nincsenek,akinél meghúzhatnátok magatokat amig egy albérletet esetleg ki tudtok venni ?
2013. máj. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom ez valami önkormányzati lakás, ahol a nagynénéd volt a bérlő. Nem csak a lakáskezelő szerint, hanem a törvények szerint sincs jogcímetek ott lakni. Jelenleg jóhiszemű jogcím nélküli lakók vagytok.


Tudom utólag könnyű okosnak lenni, de már az első levél kézhezvétele után be kellett volna menni a lakáskezelőhöz, és érdeklődni, hogy mint ott lakók, megpályázhatjátok-e azt a lakást. Az eltelt 5 hónapban rengeteg dolgot lehetett volna intézni, de ti nem jelentkeztetek, így azt gondolhatják, hogy benneteket nem is érdekel a dolog.


Talán még nem késő bemenni és érdeklődni, hogy kötnek-e veletek szerződést, esetleg valami haladékot kérni. De ahhoz igenis nektek kell tennetek lépéseket, nem csak várni a költöztetőket!

2013. máj. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%

2-es teljesen jól leírja.


Nem is értem az utobbi 5 hónapban miért nem tettek valamit?

Azt gondoltátok, hogy ott lehet csak úgy lakni? Még ha fizettetek bérleti díjat is akkor is új szerzödésre van szükség. Egyszerüen emeld fel a seggedet és fáradj be hétfön a hivatalba és érdeklöd meg végre mi is a feltétele annak, hogy ott maradhassatok. Ha nincs ilyen, akkor kezdj el pakolni nagyon sürgösen, és 9-re legyen üres a lakás.

Nem gondoltam, hogy léteznek ilyen lusta gondatlan emberek.

2013. máj. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!