Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a teendő, hogyha kigyullad...

Mi a teendő, hogyha kigyullad a konnektor?

Figyelt kérdés
Nemrégiben próbáltam vasalni egy pólómat ,hallottam ,hogy a vasaló nagyon elkezd fortyogni,és akkor hirtelen elkezdett lángolni a konnektornál,vizet nem mertem rá önteni gondoltam elektromos tűzre nem szabad,úgy hogy kitéptem a falból az egészet úgy ahogy van szerencsére ettől elaludt a láng,legközelebb ha ilyen van mit tegyek??
2013. máj. 7. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
:( :( úúúristen... le kell kapcsolni az elosztót és ki kell hívni egy villanyszerelőt vagy szólj egy ügyeskezű pasinak.
2013. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gomzoli ***** válasza:
100%

A biztosítékot azonnal lecsapni, és a konnektort többé nem használni, amíg villanyszerelő a benne lévő kábeleket, és magát a konnektort ki nem cserélte!

Azt nagyon jól tetted, hogy nem öntötted le vízzel. És azt is, hogy a vasalót egyből kihúztad. Arról is meg kell győződni, hogy a vasaló nem zárlatos-e?

2013. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gomzoli ***** válasza:
100%
...mert lehet hogy a hibás vasaló okozta az egész kalamajkát.
2013. máj. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen valószínű ,hogy a vasaló volt a hibás,a konnektort használhatom még ezek után?(kipróbáltam egy lámpával és működött)
2013. máj. 8. 09:57
 5/6 gomzoli ***** válasza:
100%
Ne! ha kigyulladt, akkor biztos, hogy a benne lévő vezetékek szigetelő műanyag burkolata is károsodott. Ki kell cserélni azokat a vezetékeket, mert így veszélyesek!
2013. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha eloltottad, villanyszerelőt és TŰZOLTÓT IS HÍVJ!!!(vagyis remélem, hogy hívtál)Cseréltesd ki a konektort, és szerezz be TŰZOLTÓKÉSZÜLÉKET
2021. dec. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!