Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem voltunk itthon, kikapcsolh...

Renbaba kérdése:

Nem voltunk itthon, kikapcsolhatják? TIGAZ-al kapcsolatban keresek pár kérdésre választ! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Április 10-én kaptam egy levelet, amiben le volt írva, hogy tartozásunk van, és 60 nap áll rendelkezésünkre, hogy kifizessük! Ezután a kislányomat műtötték, nem tudtam vele foglalkozni!

Kaptam egy telefont, hogy menjek be az ügyfélszolgálatra és fizessem ki. Mondtam hogy küldjék ki újból a számlát, mert nincs időm bemenni, de erősködött, hogy menjek be, vagy kikapcsolják. Mondtam hogy jó, bemegyek!

Tegnap délután kaptam pénzt, be is szerettem volna fizeti tartozásomat, de hazaérve észrevettem, hogy se melegvíz, se semmi!

Ekkor már értettem, miért volt nyitva a nagykapu, és a kiskapu, ahol a gázóra van!

Bejöttek, miközben én nem voltam itthon! De se papírt, se telefonhívást nem kaptam, hogy ők ekkor és ekkor jönnek kikötni! Mert amikor a hölggyel beszéltem telefonon nem említette, hogy időpont van a kikapcsolásra!!!

A zárat elrontották, a kertben a virágokat is összetaposták ( ami a legkevesebb)!!!

Ma bementem, kifizettem a tartozásomat, felvették a jegyzőkönyvet!

Mire számíthatok? Perelhető? Mert azt hiszem ez magánlaksértés...



2013. máj. 9. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges perelned, mert ugyan magánlaksértés/betörés, de szerződés és törvény szerint köteles vagy hozzáférést biztosítani az egyébként a szolgáltató tulajdonát képező órához.

Viszont fogalomzavarban vagy, mert nem 60 napod lett volna fizetni (ami még nem járt volna le), hanem 60 napon túli tartozásod van, így igazából jogos az óra leszerelése.

2013. máj. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, hogy kijavítottál! :)

De erről pont a TIGAZ ügyfélszolgálatán beszélgettem egy illetővel, és ő azut mondta, hogy papírt küldenek, hogy mikor mennek kikapcsolni, sőt, telefonálnak is! Nekem nem mondtak időpontot, és amikor itt voltak sem telefonáltak!

2013. máj. 9. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Már az első értesítőn megjelölnek 3 időpontot, hogy ha nem rendezed a tartozást, mikor mennek kikapcsolni!


Nézd csak meg a régi értesítőket!

2013. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek igaza van. Nem mehettek volna be az udvarba,pláne ugy nem,hogy betörnek. Ez bizony magánlaksértés. Az egy dolog,hogy tartozása van,meg az is, hogy jogos a kikapcsolás,de nem törhetnek be. Mégcsak az udvarra sem mehetnek be,akkor sem,ha nyitva a kapu. A fővezetékről kellett volna lekötni ilyen esetben. Bár lehet,hogy annak magasabb lett volna a dija.
2013. máj. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4-es!


Fővezetékről való lekötést nem szoktak csinálni.


A kérdezőnek KÖTELESSÉGE lett volna a bejutást biztosítani, a behatolásra meg van törvényes lehetősége a szolgáltatónak.


Ennyi.


Fizetni kellett volna időben, vagy védelmet (vagy minek hívják) kérni. Addig, amíg a gyerek lábadozik lett volna ideje fizetni, vagy ha nincs pénze védelmet kérni.

2013. máj. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!