Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek a tulajdonában vannak a...

Kinek a tulajdonában vannak a lakásban lévő meleg- és hidegvizes csövek egy 11 emeletes panel esetében? Köteles vagyok-e beengedni a szerelőket csőcsere céljából, ha én nem tudok itthon lenni akkor és nem is akarok az egészben részt venni?

Figyelt kérdés
A közös képviselő agyalta ki az egészet, nem volt rendes tájékoztatás, hogy lesz egy közgyűlés ez ügyben, így nem sokan voltak ott, nem volt meg a létszám, majd tartottak még egy gyűlést, ahol pár ember megszavazta, mert módosították a szabályt, hogy elég 6 ember is, és megszavazták maguknak. Most a közös képviselő azzal fenyeget, hogy az önkormányzat meg fog minket bírságolni, akik ellenszegülünk, és nem engedjük be a szerelőket. Megtehetik-e ezt??? Van-e joga az Önkormányzatnak bírságolni? Van-e joguk megbüntetni minket??? A csövek a lakásban kinek a tulajdona? Kötelesek vagyunk beengedni a szerelőket? Sokan az ellenállók közül bedőltek a fenyegetésnek és beengedték őket. Kiderült még az is, hogy nincs is elég pénz a munka befejezésére, és hogy bizonyos lakásokban végre sem hajtható, mert az egész konyhát szét kellene szedni, erre pedig nincs keret. Eleinte a fővezetékeket cserélték le a ház közös területein, ami után szakértő megállapította, hogy pancser munkát végeztek, így másik céget kértek fel, és újracsinálták az egészet, most pedig a lakásokban akarják cserélni. A csöveknek egyébként nem volt semmi baja a felújítás előtt sem. A közös költséget is megemelték a munkák miatt. Mit tehetünk ez ellen a csőcsere ellen? Amúgy meg nem is tudok itthon lenni sem, mert szakmai továbbképzésen leszek. Köszi előre is a válaszokat!

2013. márc. 11. 10:42
 1/8 klopusz ***** válasza:
96%

Szia!


Kicsit utána néztem a net-en a problémádnak. Ott minden vonatkozó oldalon azt találtam, hogy a közös vezetékhálózat a közösségre, tehát a lakók összegére vonatkozik, de az ingatlanon belül minden gond-baj a tulajdonosra. Ha önkormányzati lakásban élsz, akkor a tulajdonos is az önkormányzat, Te csak a bérlő, tehát be kell engedni a szerelőt.

Sajnos nálunk is úgy van, hogy ha az utcán törik el pl. a vízvezeték, akkor az a vízművek "baja", ha a kerítés vonalán belül, akkor az enyém.


Remélem, segítettem.

2013. márc. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy utánanéztél. Nyomtam is a zöld kezet :). Ez egy társasház, vagyis nem önkormányzati, én vagyok a lakás tulajdonosa, nem bérlem. Az önkormányzatnál nyerték a pályázatot a felújításra.
2013. márc. 11. 11:36
 3/8 klopusz ***** válasza:
93%

Szia!


Köszi a zöld kezet :-)

Amit írtál, annak alapján végképp nem értem, mit akar a közös képviselőt és miért fenyegetőzik az önkormányzattal, ha annak semmi köze a házhoz?

Amúgy pedig alap minden esetben, hogy a tulajdonos dönti el, kit engedjen az ingatlana területére, legyen az postás, házaló, csomagszállító - kivétel a kéményseprő, akinek a beengedésére rendelet létezik.

2013. márc. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bence_ ***** válasza:
75%

Ha a tiétek a ház, semmi köze az önkormányzatnak.

Miért is tudna megbüntetni?

Képviselő írásba adhatná, hogy milyen jogszabályra hivatkozik.

Max a közgyűlés hozhat szankciókat. De nem az önkormányzat.

2013. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Ez saját érdeked is.Ha másik lakásokban is cserélik,akkor

nálad ugyan úgy nem lesz víz. Ha nálad maradna a régi vezeték,és meghibásodna ,futkozhatnál szerelőért.Mellette még a többi lakó is ki lenne zárva a vízhasználatból ,amig meg nem javítják .

2013. márc. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Amit még tudni kell, hogy az egymás fölött lévő lakásokat 4 nap alatt csinálják meg úgy, hogy 1-3,4-6,7-9, 10-11 emeletek. Minden nap 8-18:00-ig lesz elzárva a víz, ami azt jelenti, hogy a kivitelezés négy napja alatt mindig a régi csőrendszerhez csatlakoztatják az újat.

A mellettünk lévő szomszéd is ellenszegült a csőcserének és azt mondta, hogy az nap volt is víz amikor nála csinálták volna. (5. emeletről van szó)


Ami még kérdés, hogy szerintetek egy 27 éves házba tényleg szükséges lehet a vízvezeték felújítás? A meleg víz cső fém, a hideg meg műanyag.

2013. márc. 11. 16:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lakáson belül futó vezetékeket cserélik (értsd: vízóra és a főelzáró utáni rész), akkor nem vagy köteles engedni, hogy elvégezzék a munkát. Gondolom a közös képviselő azért zsarol, mert úgy kaptak támogatást rá, ha a lakások 100%-ban elvégzik. Ergo ha te nem engeded, akkor a többi lakó is elveszti a támogatást. De ha nem akarod, akkor nem kell. Mondjuk nem értem, hogy miért kell az egész házban elzárni a vizet, ha a lakásokban zajlik a felújítás. Elég lenne a lakás főcsapját elzárni. Ez is elég pancser cégnek tűnik...
2013. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anizotropikus válasza:
100%

Van a jog és van a cserélendő cső!

No ha jól belegondolsz a te érdeked is, hogy beengedd őket per nélkül!

Ugyanis per útján kényszeríthetnek a tűrésre és akkor még a perköltség is téged fog terhelni.

Jobb szóban szépen megbeszélni.

A panelek életkora 20 év feletti, tehát a szaniterek, vizes strangok már éppen csere érettek.

Nem tudom mi a jobb, beengedni vagy felvállalni azt, hogy egy esetleges gond miatt téged beperel az alattad lakók sora?

2013. máj. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!