Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valamilyen vakolóanyagra...

TappancsMancs kérdése:

Valamilyen vakolóanyagra lenne szükségem a szoba fűtés vezetékének bevakolásához, mi kéne hozzá? A hőt azt kéne bírja. Gondolom.

Figyelt kérdés

#vakolás #vakoló anyag
2013. máj. 18. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bevéstétek a falba és azt akarod kijavítani? Mert akkor nem fontos nagy hőt kibírnia, hiszen mindenképp kell rá csőhéj, és az elég.


Ha pedig falon kívüli vezetéket akarsz vakolattal eltüntetni, akkor jobban jársz ha gipszkartonnal burkolod be.


Szerintem.

2013. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Falban megy süllyesztve.
2013. máj. 19. 10:25
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi az a csőhéj? Mert ezen nincs semmi csak úgy benne volt a falban. Most lett a parketta cserélve és felbontották a régit párnafáig újrarakták, totál felújították. A fal alján meg ott fut a radiátorokig a cső a padló szint fölött pár centire és nincs ott semmi csőhéj. Csak úgy a falba van az egész, már ahogy kiveszem a dolgot. Bárt azt nem tudom a csőhéj milyen vastagságú de amit látok az két fehér műanyag cső, egymás fölött és két centi vastagságúak. Akkor ezen van csőhéj ha ilyen vékonyak? Nem értek hozzá csak bevakolnám.
2013. máj. 23. 10:02
 4/12 anonim ***** válasza:

A csöveket szigetelő héjba szokták tenni, de legalábbis gégecsőbe! Ha nem is a szigetelés a fő szempont, de amikor melegszenek kitágulnak, amikor lehűlnek összehúzódnak, és ez csőhéj nélkül némi nyekergést, párakicsapódást a falon, és esetleg a vakolat megrepedését hozza magával!


Csőhéj: [link]


Így utólag ha más nincs, legalább némi rossz rongyokkal tekerd be mielőtt levakolod! Vagy régebben még lehetett kapni fillérekért vízszerelési üzletekben bandázs anyagot. Ez egy felmosórongy szerű anyag volt tekercsben kb. 10 cm szélességben.


Szerintem.

2013. máj. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. máj. 24. 10:36
 6/12 A kérdező kommentje:

Megnézem milyen cső van most, mert lehet hogy van szigetelése. Kb 20 mm vastag, fehér viszonylag erős műanyag cső megy a falban. Rákerestem és ha ilyen lehet a radiátorokhoz akkor rendben lenne a dolog.

[link]

A fehér cső a képen valami olyasfélének néz ki. Ha műanyagcsövet nem használnak - bocsi a bamba kérdésért :) - ha nem használnak radiátorhoz, akkor az csőhéj és okés is.

2013. máj. 24. 10:48
 7/12 A kérdező kommentje:

Vagy ilyen műanyag vízvezeték cső lenne és nincs rajta csőhéj?

[link]

2013. máj. 24. 10:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindkét linken ún. öt rétegű műanyagcső van, ezzel lehet vizet és fűtést is vezetni.

Én akkor se tenném közvetlenül a vakolatba...

2013. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Bátyám lakása, mondta a csövet és réz csövek vannak ezzel a fehér burkolattal. Nem mi tettük a falba ez így benne volt már. Most csak be kell vakolni.


Amúgy ennyire kényes lenne falba a fűtéscső? Mert falon kívül azért nem valami esztétikus.

2013. máj. 27. 08:53
 10/12 A kérdező kommentje:
A csövek mentén ki van bontva a fal, jó ha rigips 6-30 assal vakolom be? Az 3cm-ig mehet rá.
2013. máj. 27. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!