Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázfőzőlap/gázlap vagy indukci...

Gázfőzőlap/gázlap vagy indukciós főzőlap éri meg jobban fogyasztás szempontjából?

Figyelt kérdés

Az indukciósét ki tudtam számolni,fönt van az Émásznál,hogy 48,11 egy óra áram/kWh,tehát az általam kinézett 2000 wattos teljesítményű indukcióssal maxon 1 óra használattal ~100Ft-ot (96,22 Ft) főzök el,ha minden igaz!?


De a Főgáz oldalán lévő adatokat nem értem,és a gázlapoknál sem tudom mi a helyzet,ha Valaki kiszámolná Nekem a különbséget vagy van tapasztalata és leírná,azt megköszönöm.(Itt már a többi ehhez hasonló kérdést elolvastam.) Köszönöm mégegyszer!



2013. máj. 20. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Rosszul számolsz. Az, hogy az indukciósnak 2kW a csúcsteljesítménye, az nem azt jelenti, hogy minden pillanatban le is adja. A beállított hőmérséklettől függően néha bekapcsol.

A PB-gáz és a kerámialapos elektromos van. kb. egy árban, az indukciós magasabb hatásfoka miatt picitvel olcsóbb. A vezetékes gáz sokkal olcsóbb, de csak ha az elfolyó köbmétereket számolod. Ha az alapdíjat is (nincs gázfűtésed, csak a főzés miatt lenne), esetleg beruházás (gázterv, stb.) is szükséges, akkor annak kamatait-amortizációját is bukod, úgy már a használat intenzitásától függ, hogy megéri-e. Itt számolgattam:

[link]

2013. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Indukcios a legenergitakarekosabb, kb 40 %-kal rovidebb ido alatt elkeszul a kaja, + tenylegesen a kajafozesre hasznalodik el az energia,mig pl a gaznal sokal nagyobb a veszteseg, de genyel egy egyszer nagyobb befektetest, amikoris veszel hozza normalis edenyeket
2013. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. Nem lesz nehéz azon főznöm,illetve átállnom - újratanulom,amikor x éve gázzal főzöm?

Egyébként eddig mindig 4 égősöm volt,vagy legalább 3.Indukciósból mostmeg örülök ha egy kettesre - kétzónásra telik majd. Szerintetek elég? Köszi!

2013. máj. 20. 14:03
 4/9 anonim ***** válasza:

nekem különböző bürokratikus okokból kikapcsolták a gázt tavaly. egy hónapig mirelit kaján éltünk, amit a villanysütőben szerencsére el tudtam készíteni.

aztán mikor a pörkölthiányom a tetőfokára hágott, vettem egy egylapos kis hordozható indukciósat 10 rugóért. nagyon jó döntés volt. és amilyen szerencsém van, anyámtól kaptam előző karácsonyra egy fullos méregdrága edénykészletet, ami ehhez a főzőlaphoz prímán használható. gombhoz a kabátot esete a tudtomon kívül :)


2000w-os, nagyon könnyen, gyorsan megfő vele minden, és nem volt nehéz átszokni. persze ki kell tapasztalni, de pár hét alatt bele lehet jönni. először valami egyszerűvel próbálkozz, aztán jöhetnek a komolyabb kaják.


most gyűjtök egy rendes 4 lapos beépíthetőre, a gázlapot (ami amúgy mindössze 4 éves, és jó állapotú) meg eladom majd ha meglesz az új.


ha félsz beruházni első körben egy drágábbra, akkor javaslom a mobil verziót. ha nem jön be eladod, vagy elajándékozod, ha bejön, akkor elrakod tartalékba, vagy ha van nyaralótok, akkor leviszed, és ott is élvezheted az előnyeit.


kérdezz még ha nem volt elég kimerítő a válaszom :)

2013. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál. Azóta már kiderült,hogy ez a kétzónás amit néztem (ami amúgy mobil) 3500 wattos,tehát így maxon (mégha többletet számolok is) 170 Ft-ot fogok elfőzni egy óra alatt. Bár az ilyen jellegű villanyszámla számolgatásoknál rögtön eszembe jut,hogy a számítógépem is megy egész nap és ennél nem jut eszembe a költségeken filózni....

Nekem ami verhetetlen volt eddig olcsóságban az az,amikor palackos gáztűzhelyem volt.Hónapokig főztem egy palackkal.Ezért most ez a viszonyítás is felmerült....

Lehet,hogy még foglak kérdezni,mert van már tapasztalatod,amivel tudsz Nekem segíteni! De az eddigieket is nagyon köszönöm! Mindenkiét!

2013. máj. 20. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:

oké, de a palackot vinni kell cserélgetni, macerás, helyet foglal, nem esztétikus, bár elhiszem, h maga a főzés olcsóbb, de vedd hozzá a járulékos költségeket és bosszankodásokat :)

a másik, h a gáz veszélyesebb történet. robbanás, mérgezés veszélye fennáll.


örülök, h segíthettem, ha bármi eszedbe jut, kérlek privátban írj, azt tuti észreveszem, és igyekszem válaszolni.

minden jót!

2013. máj. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most még az edénykészlettel kapcsolatban jut eszembe az a kérdés,hogy vannak ezek az alátétek:

[link]

Ezekkel nem lehet megoldani ha épp olyan edényem van,ami nem jó indukciósra?

Meg nemtudom Én azt olvastam pont az alumínium edény nem jó rá ez az alátét meg abból van.... Köszi!

2013. máj. 20. 15:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani ilyenekkel is, de akkor pont az előnyét veszíti el. Inkább ideiglenes megoldásnak jó, amíg nem cseréled le az edényeidet. Viszont arra tökéletes.
2013. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
IKEÁba bemégy a legolcsóbb edények is jók indukciósra. De amúgy a zománcos bonyhádiaknak is szerintem mindegyike, de legalábbis a legtöbb tuti. Ezek még a tescoban is kaphatók. Nekem pl. az összes edényem jó egy darab piacos pihekönnyű 24k gold stb. ócska "hamisítvány" edényen kívül.
2013. máj. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!