Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A vagy A+-os energiaosztályú...

A vagy A+-os energiaosztályú fagyasztószekrény ha huzamosabb ideig üzemel, az nagyon megdobja az energiaköltséget vagy ezeknek szinte elenyésző a fogyasztása? Kb 50 literes zanussi fagyasztószekrényről lenne szó.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 8. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
A hütöszekrények szakaszos üzemelésüek, azaz, OK, hogy be van kapcsolva 24 órát, de a kompresszor, csak bizonyos idöközönként kapcsol be-ki. A kezelési útmutatóban benne van, hogy mennyi az éves energiafelhasználása az adott típusnak. Azt vedd alapul a számításnál.
2013. ápr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekünk A++ 251 literes fagyasztóládánk van...van rajta echo mód,hogy ha csak éppen csak van benne valami meg 6.érzék meg mit tudom én.

Előtte egy ilyen kicsike 3 fiókos veterán fagyasztónk volt ami szerintem még a G besorolást se érte el.... és több mint a fele lett a villanyszámlánk az újjal aminek 194kwh/év a fogyasztása.Ezen belelkesedve a hűtőt is lecseréltük :)

2013. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Igen, ez is úgy működik, hogy hol bekapcsol a kompresszor hol nem. Ez egyébként függ az energiaosztálytól vagy esetleg egy C kategóriásnál is ugyanígy mennek a dolgok? A lényeg a lényeg azért gondolom nem fogja havonta megduplázni a csekkünk összegét remélem, nyugtassatok meg.:)
2013. ápr. 8. 15:53
 4/10 anonim ***** válasza:

hát ha havi 200-300 ft a villanyszámla akkor lehet megduplázza...

Ha egy fagyasztó folyamatosan megy tehát folyamatosan fagyaszt akkor ott már gondok vannak.

A c kategóriánál is így működik sőt az összesnél így működik csak nem mind1,hogy egy példa: A kategóriánál havi 1000 ft a fogyasztása vagy C kategóriánál 3000 ft.. (az összegek csak példának lettek írva)

2013. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
persze függ az ajtó nyitogatástól is. mert noha a belső ventilátorral felszereltek jobbak, de nyitogatás esetén rosszabbak.
2013. ápr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ventilátor???

Fagyasztóról van szó és nem hűtőről.

2013. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyébként 50 literes zanussi fagyasztó pl a ZFX405W

153 kW/év a fogyasztása

de pl egy Indesit TZAA 1 82L 179 kWh/év

Elég elenyésző a fogyasztási különbség és 2 polc helyett 3-ba pakolhatsz...és ez a kettő között nem igazán van nagy árkülönbség és A+ mind a kettő.

2013. ápr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nekünk pont ez a zfx405-ös modell van. Legalábbis képen rákerestem, s talán úgy tűnt. Mennyi most az Eon-nál a 1kw kb?
2013. ápr. 9. 18:03
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Óóh, köszi. Kiszámolva akkor kb 500-700Ft a havi fogyasztása, az egész jónak tűnik.:)
2013. ápr. 10. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!