Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány mázsa lehet 1x1x1 köbméte...

Hány mázsa lehet 1x1x1 köbméter akácfában ha szorosan van pakolva?

Figyelt kérdés
Kb 4 hónapos vágású fa. van min benne 6 mázsa? nem hiszem el hogy még senki nem mérte kiváncsiságból le:S
2013. máj. 24. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:

biztosan lemérték és megéri nekik így árulni. valamint elég nagy a szórása a nedvességtartalomnak is. sosem tudod szorosan pakolni és a belsejét általában ömlesztik, csak a külső fele van szépen rakva.senkinek sincs ideje egyesével aprólékosan pakolgatni.nagyon sok a levegő közte ígyis úgyis. talán ez hasznos:

[link]

2013. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt már olvastam de nem derül ki semmi konkrét. Arra gondoltam hátha mást is foglalkoztatott ez a kérdés, így hátha már valaki lemért pl 4 kalodás 1x1x1 m3 fát hogy súlyra mennyi. Hogy legyen egy viszonyítás értéke az embernek mázsára vonatkoztatva. felénk pl a "novemberi" vágású akácot, 11500ft adják ingyenes szállítással szépen berakva, hasgatva. Kérdés mennyit rejt pl 4 kaloda. mert ha megvan benne átlagosan a 5,5-6 mázsa, akkor megérné azt venni.
2013. máj. 24. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem úgy mértem le, hogy 1m3 hány mázsa, hanem mikor még én is vacilláltam, rendeltem 6 mázsa fát, szépen szorosan felpakoltam, és nem volt meg 1m3. Nem sokkal volt kevesebb, de jobban megéri m3-e venni. Egetverő különbségre ne számíts, de legalább jobban tudod ellenőrizni. És figyelj oda, van aki körben úgy kirakja a kalodát, hogy papírlapot nem tudsz bedugni két fa közé, majd középen ömleszti. Erre oda kell figyelni.
2013. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na igen, ez csak úgy fog kiderülni hogy szépen van e felpakolva, hogy ott helyben "felnyitom".

az bíztató, hogy elvileg akkor nem volt...de ha már 6 mázsa is van benne, az nagyon jó, akkor nem vacilálnék vele. Csak az a baj valahol biztos elsalják ezek a dolgokat, nemhiába adják annyiért amennyi.

2013. máj. 27. 08:07
 5/5 anonim válasza:

Kapcsolat révén lehetőségem lett 1 erdei m3 fát megvenni úgy, hogy előttem rakták fel - 1m magas, 1,7m hosszú, hosszában egymás mellé rakott farakást 1méteres (15-30cm átmérőjű) szálakból.

3 felé vágták (30-33 cm =1 kugli). Fal mellé felrakva 5,3 m2 felületet foglal el. (Felhasogatva ez minimum 5 m2 lenne, hiszen alig van rés a kuglik között) Így könnyen ki tudtam számolni, hogy az előző szállítás 90%os volt, az azt megelőző pedig 75%. (általában ennyi a csalás mértéke: 2500-5000 Ft/e m3). Így érdemes előre megalkudni a kiszállított fa 1-2ezer forintért való felrakásában, és előre megmondani, hogy milyen széles-magas felületnek kell lennie a farakásnak.

2016. ápr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!