Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi ház jogerős használatb...

VAnett kérdése:

Családi ház jogerős használatbavételi engedélye visszavonható e?

Figyelt kérdés
2012, decemberében adtam be a kecskeméti Önkormányzathoz a használatbavételi engedélyhez szükséges papírokat. Az ügyintézési határidőt 30 napban állapították meg. Helyszíni szemlét megtartották januárban, és még ebben a hónapban pótoltam a hiánypótlást. Úgy gondolom legkésőbb január végén meg kellett volna kapnom, erre március közepére érkezett, de már az ügyintéző felettesével egyeztettem. Április közepén jogerőre emelkedett. Panaszlevelet nyújtottam be a határidők be nem tartásáról, erre az ügyintéző közölte, visszavonja az engedélyt! Jelenleg írásbeli válaszukat várom.

2013. máj. 26. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Megint egy vihar a biliben! Nem mindegy, hogy mikor kaptad meg azt a k. használatba vételi engedélyt? Én karácsonykor beköltöztem a családdal a házba, aztán csak februárban jött az építésügyi előadó szemlézni. Kicsit meglepődött, hogy ott lakunk, ivott egy kávét, és ment. Aztán valamikor megjött az engedély is.
2013. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, csak elég nagy a düh, mert az építési engedélyért is jó pár évet küzdöttem, ráadásul még a gatyám is ráment,mert ahhoz hogy megkapjam, az utcai részt ki kellett alakítanom saját költségemen az önkormányzat részére. Ezért gondoltam, most én jövök. A kérdésemmel arra gondoltam, hogy megteheti e hogy visszavonja, vagy csak bíróság útján? De ha így is lesz, hát állok elébe!!!
2013. máj. 26. 22:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy közigazgatási jogi határozat csak akkor válik jogerőssé ha nem érkezik ellene , a törvényes határidőn belül , fellebbezés . Ha igen , akkor visszavonható . Ha nem Te nyertél . Ha bizonyítottan jogerős volt a határozat , akkor azt csak bíróságon lehet visszavonatni , de nagyon alaposan meg kell indokolniuk , mert a használatbavételi engedély hatályossága időbelileg nem korlátozott . Ettől csak akkor lehet eltérni , ha feltételekkel adták meg az ideiglenes használatba vételt .
2013. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ajánlott levélként kaptam egy határozatot, melyben közlik, hogy az illeték teljes összegét visszautalják részemre, mert jogos volt a problémám! Nagyon köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 4. 08:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Gratulálok ! Talán mégsem reménytelen a bürokraták elleni harc!
2013. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!